Zraněnému motorkáři zachránily po nehodě život jeho chytré hodinky

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Moderní technologie nás obklopují do té míry, že nám to může být až nepříjemné. Někdy ovšem musíme být za jejich existenci vděčni. Díky GPS se už nikde neztratíme, mobilní telefon nám zajišťuje nejen komunikaci, ale třeba i nákupy a chytré hodinky mohou zachraňovat životy. Třeba tak, jak popisuje deník The Sun.

Muhammad Fitri má velké štěstí, že je stále naživu a po děsivé nehodě počítá jen pár zranění různé vážnosti. Nebýt jeho chytrých hodinek, mluvilo by se dnes o tragédii.

Muže ze Singapuru skutečně jeho Apple Watch zachránily. Hodinky totiž mají speciální funkci, která detekuje možné nebezpečí a automaticky přivolá pomoc.

Když tedy došlo ke srážce čtyřiadvacetiletého řidiče motorky s dodávkou, při níž muž ztratil vědomí, moderní technologie ukázala, jak užitečná dokáže být. Řidič vozidla totiž z místa nehody ujel a zraněnému muži neměl kdo pomoci.

Muhammad řekl novinám Lianhe Wanbao, že jeho hodinky automaticky kontaktovaly záchrannou službu i důležité kontakty, včetně jeho přítelkyně.

Modely těchto hodinek totiž dokáží detekovat pády a zobrazí upozornění nebo spustí alarm. Pokud pak není jejich majitel schopen provést pohyb po dobu alespoň jedné minuty, zařízení kontaktuje záchranné služby i určené kontakty.

Na místo tedy přispěchali členové singapurské civilní obrany a motocyklista byl převezen do místní nemocnice Khoo Teck Puat. Policie nyní hledá řidiče dodávky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]