Zrušená Krausova show na Primě: Konec spojenectví Zeman-Babiš?

Miloš Zemana a Andrej Babiš  (ČTK)

Miloš Zemana a Andrej Babiš | FOTO: ČTK

O tom, že má dlouhodobě největší vliv na vysílání TV Prima ministr financí Andrej Babiš, už dávno není pochyb. Doposud se však zdálo, že ji vicepremiér nevyužívá jen pro svou vlastní sebeprezentaci (a to není řeč o one-man-show, kde se mu neskáče do řeči, ale také třeba o zpravodajství o uprchlících, které se mu hodilo do krámu), ale že dává prostor také svému politickému partnerovi Miloši Zemanovi. Jak se v posledních dnech ale zdá, toto spojenectví by mohlo brzy skončit. A neodvysílání pořadu Show Jana Krause to jenom dokazuje.

Babiš po celou dobu kauzy kolem Jiřího Bradyho takticky mlčel. Jen se dnes tak nenápadně opět otevřela možnost, že by na post prezidenta mohl kandidovat současný Babišův ministr Martin Stropnický – a stejně tak náhodou nebyl odvysílán pořad, jehož zcenzurování ublíží nejvíce právě Zemanovi. Takový Jiří Ovčáček to ale neví, a tak se celé věci trapně směje, protože si myslí, že omílání řečí o spiknutí pražské kavárny může fungovat navždy.

Cenzura by veřejností nikdy neměla být tolerována. Lži o uprchlících prošly, protože společenské mínění bylo poněkud jinde. Show Jana Krause ovšem byla tentokrát nejen Zemanovi nepohodlná, ale hodila se Babišovi. Stejně jako se mu hodilo včas uvést díky věrnému Krausovi na obrazovky takového Roberta Šlachtu.

Je zajímavé, kam až může Česká republika v současné situaci zajít a je dobře, pokud alespoň tento bezprecedentní krok už dávno podezřelé televize někoho probudí.

Nezapomeňme ale myslet na to, kde politických bodů rychle přibude. Tím bude právě Babiš a jeho hnutí ANO, protože podobných situací umí geniálně využít.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]