Ztroskotanci a samozvanci. Připomeňte si kampaň Rudého práva i signatáře Anticharty

Eva Pilarová a Karel Gott (ČTK)

Eva Pilarová a Karel Gott | FOTO: ČTK

Charta 77 oslavila čtyřicetileté výročí. Spolu s ním je ale nutné vzpomenout také Antichartu – reakci tehdejšího režimu, která měla za úkol dehonestovat signatáře a ke které se připojil dobový tisk v čele s Rudým právem a bohužel také řada umělců, z nichž mnozí jsou v České republice doposud oblíbení. Již v roce 1997 vyšla v Edici Revolver Revue knižní publikace, která mapuje dehonestující články proti členům a příznivcům kapel The Plastic People of the Universe a DG 307 a návazně proti Chartě 77.

Na osmdesáti stranách čtenář najde nejen faksimile soupisů těch, kdo tzv. Antichartu podepsali a jejichž jména pak zveřejňovalo Rudé právo, ale také řadu fotografií i výbor z článků, jež v daném období publikoval místní tisk, a rovněž ukázky z dobových novinových a časopiseckých titulků v koláži Viktora Karlíka, který spolu s Terezií Pokornou knihu v roce 2002 připravil k vydání.

Anticharta_RR_jednostrany.compressed

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]