Zůstane Jan Blatný v čele ministerstva zdravotnictví? Takhle to vidí bookmakeři

ČTK

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) | FOTO: ČTK

Kvůli špatné komunikaci a chaotickým prohlášením čelí ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) kritice veřejnosti a svou nespokojenost dal před novináři najevo i premiér Andrej Babiš (ANO). Spekulace o konci Blatného v čele resortu však předseda vlády v tuto chvíli odmítá. Podle sázkových kanceláří to má ale současný ministr nahnuté. 

Ještě koncem loňského roku měl podle veřejnosti i bookmakerů Jan Blatný velkou šanci udržet si svoji čerstvou pozici, a to minimálně do konce ledna letošního roku. Na to, že bude ve své funkci ještě v první únorový den, vypsala například sázková kancelář Chance kurz 1,30. Na opačnou situaci si lidé mohli lidé vsadit s kurzem 3,15. Kurzy se ale v posledních dnech rychle mění. 

archiv

„Ti, kteří se domnívají, že bude Jan Blatný 1. 4. 2021 ministrem zdravotnictví, mohou nyní u Chance sázet v kurzu 2,10. Podle bookmakerů je však pravděpodobnější, že k tomuto datu ostře sledovaný resort nepovede. K této možnosti nasadili kurz 1,64,“ vysvětluje mluvčí sázkové kanceláře Markéta Světlíková.

Že bývalý náměstek ředitele Fakultní nemocnice v Brně Jan Blatný bude šéfovat ministerstvu zdravotnictví ještě na konci letošního roku, je podle bookmakerů krajně nepravděpodobné. Sázková kancelář Fortuna na tento scénář vypsala kurz 7,50. 

Zda se potvrdí informace, které v neděli zazněly v pořadu Otázky Václava Moravce, ale stále není jasné. Podle nich by měl současný ministr zdravotnictví do čtrnácti dnů skončit. Šéfovat resortu by namísto něj měl formálně sám premiér Andrej Babiš, ve skutečnosti by pak ministerstvo řídil současný poradce předsedy vlády a Blatného předchůdce v ministerské funkci Roman Prymula. 

Premiér Andrej Babiš podle svých slov na spekulace pořadu nehodlá reagovat. „Celé je to spekulace antibabiš pořadu Otázky Václava Moravce. Předpokládám, že se snažil zviditelnit svůj pořad, o kterém se už moc nemluví,“ prohlásil Babiš pro server Seznam Zprávy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner