Zůstaňte na Vánoce doma, ať na vás ten vrah nemůže, prosí matka sestřičky, která podlehla covidu

Rebecca Mack (FB R. Mack)

Rebecca Mack | FOTO: FB R. Mack

Rodiče Rebeccy Mackové, která v dubnu zemřela na koronavirus, se stále nemohou se ztrátou dcery smířit. Matka devětadvacetileté zdravotní sestry se proto snaží varovat před nebezpečím, které stále číhá na každého z nás. Jak informuje Daily Mirror, Marion Macková nyní nabádá, aby si lidé letos na Vánoce odpustili společné slavení svátků a raději zůstali doma, jen v okruhu nejbližších.

Marion byla kvalifikovanou dětskou sestrou, která se covidem nakazila již na začátku roku, tedy v rámci první koronavirové vlny. V dubnu byla nalezena mrtvá v Northumberlandu, kde se v izolaci léčila z příznaků a rodičům tvrdila, že už se její stav zlepšuje. Místo toho ji však záchranáři nalezli v bytě mrtvou. 

Její rodiče sice prodělali nemoc ve stejné době, ale vyhnul se jim těžký průběh a potkala je tak ta nejhorší věc, tedy přežití vlastního potomka. 

Letošní Vánoce tak pro ně budou první po 29 letech, kdy je nebudou moct trávit s milovanou dcerou. Matka zesnulé dívky nyní kvůli blížícím se svátkům poslala důležitý vzkaz. Podle ní by si měli všichni dát pozor na to, jak budou Vánoce slavit. „Jsme docela znepokojeni tím, že se lidé vždy o Vánocích zblázní,“ řekla Marion Macková pro ChronicleLive.

„Nemůžete zabránit lidem se o Vánocích setkávat, ale měli by snažit to udělat na dálku,“ dodala s tím, že letos se dá láska ukázat naopak tím, že zůstaneme stranou a nebudeme se za každou cenu snažit o kontakt s ostatními. „Pokud to dokážeme vydržet, dokud nebudou lidé očkováni, nebude tolik úmrtí,“ říká Macková a dodává, že covid-19 je pro ni vrah.

Po smrti dcery se Marion pustila do boje s nezodpovědností, která podle ní pandemii někdy provází. „Všichni si musí uvědomit, že nejde jen o ně, ale i o ostatní. Někteří lidé jsou prostě sobečtí, někteří tomu prostě jen nerozumí,“ myslí si Macková.

Ve Velké Británii bylo od začátku pandemie zjištěno 1 809 455 případů nakažení, podlehlo 63 506 osob. Denní přírůstek se podle posledních informací pohybuje kolem 21 tisíc případů. Očkování vakcínou od firem Pfizer a BioNTech ve Spojeném království začalo 8. prosince. Jako první na světě jej podstoupila devadesátiletá Britka. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články