Zůstává pachuť. Žalobci budou mít důvěru jako komunistická prokuratura, zní z opozice

ČTK

Jízdárna v rekreačním areálu Farma Čapí hnízdo | FOTO: ČTK

Podle předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila bude důležité, jak státní zástupce Jaroslav Šaroch zdůvodní zastavení stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v kauze Čapí hnízdo. Jeho rozhodnutí ale respektuje. Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek míní, že důvěra veřejnosti v nestranné státní zastupitelství se hroutí. Místopředseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík se domnívá, že by bylo lepší, kdyby Babiše osvobodil nezávislý soud. Politici to uvedli na twitteru.

„V kauze nesmí existovat žádné pochybnosti o tom, že v ČR existuje dvojí spravedlnost – jedna pro premiéra a jedna pro normální občany,“ napsal Pospíšil. „Čert vem Andreje Babiše, Vyšší Spravedlnost si ho nakonec stejně najde,“ podotkl Kalousek. Státní zastupitelství se podle něj ode dneška bude těšit stejné důvěře jako komunistická prokuratura před rokem 1989. „A náprava bude těžká,“ dodal.

Gazdík uvedl, že by byl osvobozující verdikt nezávislého soudu lepší, protože v kauze jde o premiéra. „Takto zůstane pachuť na patře, když i evropský úřad pro boj s podvody OLAF podezření měl,“ uvedl.

Žalobce v kauze padesátimilionové evropské dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo zastavil nejen stíhání Babiše, ale i jeho rodinných příslušníků a spolupracovníků. Závěry ale nemusejí být konečné, nyní je bude posuzovat vedení Městského státního zastupitelství v Praze.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner