Zuzana Majerová vášnivě naskočila na chcípající ruskou kobylu. Plácá nesmysly o ukrajinské okupaci

Zuzana Majerová (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Zuzana Majerová | FOTO: Pavel Šmejkal / FORUM 24

Na vystoupeních a písemné tvorbě šéfky Trikolory Zuzany Majerové je opakovaně vidět to, čemu se trumpovským slovníkem říká „alternativní fakta“. Je to zřejmě důsledek jakési alternativní normality. Když jsme složili poklonu jazykové korektnosti, můžeme prostě postaru říct, že plácá nesmysly. Teď se třeba obává, že nás mohou okupovat ukrajinská vojska.

Na svém facebooku Majerová ve čtvrtek napsala: Včerejší vládní taškařice ve sněmovně a hlasování o přítomnosti vojsk z Ukrajiny byla další z vládních LŽÍ a pouhá HRA PRO LIDI! Rozhodli si dávno „o nás, bez nás”. Mluvila jsem s paní starostkou a několika občany vesnice Libavá, kteří mi už včera v noci psali. Potvrzují, že vojska UA jsou tam již déle než týden! Tudíž je naprosto zbytečné, aby o tom dále jednal Senát a schvaloval prezident, který je ze své funkce logicky nejvyšším velitelem ozbrojených sil v ČR.

(Týdeník FORUM)

V roce 1968 to bylo taky PRÝ na chvíli… A všichni víme, jak to dopadlo. Nenechme se opět oklamat! Tato vláda musí být postavena před soud a odsouzena za vlastizradu. Za tím si stojím!

PS: Chci se zároveň omluvit všem, kteří již včera ráno psali, že vojáci z Ukrajiny už na Libavé dávno jsou a měli pravdu. Je mi z celé té komedie ve sněmovně neuvěřitelně zle.

Příspěvek je vyzdoben fotografií nákladního auta, kde jsou vidět jacísi dva vojáci. Zřejmě dokumentace toho, že už to začalo.

Zavolali jsme v pátek 2. prosince paní starostce Libavé Štěpánce Tiché. Ta nám řekla, že na území obce Libavá se nikdo takový nevyskytuje a co se děje ve vojenském prostoru, tak o tom nemá žádné informace. Dodala, že ji odkázala na lidi, kteří tam pracují.

Své respondenty předsedkyně Trikolory nejmenovala, takže jich se dotázat nemůžeme. Můžeme ale Zuzaně Majerové, když zmiňuje rok 1968, připomenout, jak to tehdy bylo. V noci na 21. srpna do Československa vpadli vojáci SSSR, Maďarska, Bulharska, Polska a nějací i z NDR. Nejdřív asi 100 tisíc vojáků, 2300 tanků a 700 letadel a nakonec těch okupantů bylo až 750 tisíc. Sebrali vysoké vládní a stranické činitele a odvlekli je do Moskvy. Pak tady pomocí svých kolaborantů na dvacet let instalovali normalizační komunistický režim.

()

U nás by se mělo pěti čtyřtýdenních turnusů zúčastnit každého až 800 ukrajinských vojáků. Poměr tohoto čísla a 750 tisíc vojáků by měl být jasný i žákovi prvního stupně základní školy, který prolézá se čtyřkami. Po invazi tu byla umístěna Střední skupina vojsk, která se skládala ze dvou tankových divizí, tří motostřeleckých divizí, tří brigád raketových vojsk, jedné brigády dělostřelectva a jedné úderné brigády výsadkářů a šlo o přibližně 85 tisíc mužů. Na počátku roku 1987 tu měli výzbroj 1500 tanků, 650 děl, 90 víceúčelových raketometů a 300 letadel (z toho 120 helikoptér), včetně bitevníků Su-25.

Často se cituje věta George Orwella, že „některé myšlenky jsou tak absurdní, že jim může věřit jen intelektuál“. Označení intelektuál by v případě Zuzany Majerové a činovníků Trikolory bylo nejspíš poněkud přehnané. Z morálního hlediska je zvrácené, když Ukrajinu, která čelí invazi zločinného ruského režimu a část jejího území je okupovaná a Rusko tam prokazatelně páchá válečné zločiny, někdo považuje za okupační riziko pro Česko. Pokud někdo něco takového naznačuje, není s jeho myšlením něco v pořádku a prozrazuje to, k lidem jaké úrovně se takový žvást obrací.

V pátek ještě Majerová zveřejnila „Stanovisko Trikolory k výcviku ukrajinských vojáků na našem území“. Tam se mimo jiné píše: „Výcvikem ukrajinských vojáků na našem území, stejně jako dodávkami zbraní na Ukrajinu, nás vláda zatahuje do cizí války, a v krajním případě nás tím dokonce činí možným cílem útoků. Je to vrcholně nezodpovědná politika.“

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Paní Majerová by měla odpovědět na otázku, do čeho nás zatahovali Čepiga s Miškinem, když se s pasy na falešná jména dostali na území ČR a pak pod dalšími falešnými jmény chtěli získat přístup do muničních skladů ve Vrběticích, co potom vyletěly do povětří a dva naši občani při tom přišli o život. Nepříčetné vojenské akce Ruska ohrožují naši energetickou bezpečnost a jejich následkem je i vlna uprchlíků, kteří přicházejí ze své země, kde může ruská raketa dopadnout kamkoli a kde mnoho z nich muselo opustit své domovy, aby nemuseli žít pod okupačním terorem. Ukrajinu podporujeme a uprchlíky přijímáme, protože je to správné. Neposlat Ukrajině zbraně znamená prodlužovat válku, nikoli ji zkrátit. Ukrajinci budou bojovat dál třeba jako partyzáni, i kdyby se Putinovi povedlo Ukrajinu obsadit. Blábolení o diplomatických řešeních ukazuje, že Majerová, Tomio Okamura a další nahrávači Kremlu buď nemají smysl pro realitu, nebo jen kolaborují a něco si od toho slibují.

Jen je záhada, proč paní Zuzana a spol. tak vášnivě naskakují na chcípající ruskou kobylu. Tenhle kozácký kůň vodu z Vltavy pít nebude, jak o tom kdysi snili pomatení čeští rusofilové. Zatím přeplaval na druhý břeh Dněpru a nebylo to tak elegantní, jako když Šemík hupnul do vody z Vyšehradu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články