Zvítězil zdravý rozum. Vlastizrádce Skála kandidovat na Hrad nebude

Josef Skála (KSČM) (ČTK)

Josef Skála (KSČM) | FOTO: ČTK

Tato zpráva mně udělala velikou radost. Ultralevičák a stalinista Josef Skála, kterého komunisté vyslali do prezidentského klání, nakonec hlavou státu nebude. Ne že by měl ve volbách nějakou větší šanci, ale proto, že nenasbíral potřebných 50 tisíc podpisů od lidí, aby mohl být zaregistrován spolu s ostatními kandidáty. Údajně jich nasbíral jenom 36 tisíc. To je moc dobře a mám radost ze svých spoluobčanů, kteří svým nezájmem vystavili tomuto kovanému soudruhovi stopku.

Nic jiného si totiž nezaslouží člověk, který odmítá respektovat demokracii a trvale se hlásí k totalitním praktikám. To ostatně prokázal nedávno na jedné z demonstrací údajně proti drahým energiím, kde volal po revoluci, tedy správněji řečeno po protiústavním puči, který by měl svrhnout demokraticky zvolenou vládu premiéra Petra Fialy. Bývalý místopředseda KSČM se prý hlásí k vlastenectví, ve skutečnosti jsou však jeho činy důkazem té nejhorší kolaborace a vlastizrady páchané na českém národě.

Kniha Ruská mafie, Jaroslav Kmenta (FORUM 24)

Ve svém oficiálním životopise se chlubil například tím, že v srpnu 1968 pomáhal v Praze sovětské armádě na ruzyňském letišti a zároveň se podílel na kolportování kolaborantského časopisu Zprávy vydávaného okupanty a jejich domácími přisluhovači. Vpád vojsk Varšavské smlouvy považoval nikoliv za okupaci jako velká většina Čechů a Slováků, ale za bratrskou a internacionální pomoc. To hovoří za vše.

Skála se také nikdy nedistancoval od zločinů komunistického režimu. Tak například o páteru Josefu Toufarovi, kterého suroví estébáčtí vyšetřovatelé umučili v padesátých letech při brutálních výsleších, prohlásil, že zemřel ve vězení, čímž ignoroval jasná a prokazatelná fakta o vraždě tohoto kněze.

Vrcholem však bylo, když o masovém vrahu Stalinovi prohlásil, že to byla rozporuplná osobnost, ale nelze prý říci, že to byl zločinec. To stačí. Tak Stalin, který jen ve třicátých letech minulého století nechal při jím vyprovokovaném hladomoru zemřít na Ukrajině  miliony rolníků s jejich ženami a dětmi, který je zodpovědný za vraždy dalších milionů nevinných lidí v gulazích a ve vykonstruovaných procesech, prý nebyl zločinec. K tomu je třeba opravdu pořádná hroší kůže.

Každopádně je dobře, že člověk, který se hlásí ke zločinné rudé ideologii, nebude moci usilovat o post prezidenta České republiky.

Autor je středočeským krajským zastupitelem za ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články