Zvláštní výchova: Otec si vybírá nejoblíbenějšího potomka a tomu uděluje výhody

Ilustrační foto (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

Každý rodič má rozdílný přístup k výchově svých dětí. Někdo je přísný, další zase benevolentní. Jiné to je také když vychováváte jedináčka, nebo máte potomků víc. Právě o zvláštním způsobu výchovy v jedné rodině se třemi dětmi informuje The Daily Mirror.

Davy Nguyen je otcem tří dcer. Jedné je dvacet let, druhé 18 a třetí teprve 14. Pro všechny platí stejná pravidla, která rodina dodržuje již deset let a podle nichž táta sestavuje žebříček oblíbenosti. Skutečně, hlava rodiny hodnotí své děti a průběžně jim oznamuje, které je jeho nejoblíbenějším.

Ta z dcer, která se zrovna vyhřívá na výsluní otcovy přízně, může využívat různých výhod, které zbylé dvě dívky nemají. To je má přimět k tomu, aby se více snažily a staly se také privilegovanými.

Davy vysvětluje, že dcera, kterou si vybere jako oblíbenou, jí svá oblíbená jídla, může trávit více času na sociálních sítích i s přáteli. A co na to další dvě dívky? „Vědí, že aby byly oblíbeným dítětem, musí tvrději pracovat a zdokonalovat se,“ vysvětluje otec.

Ten své děti učí, aby se staly “nejlepší verzí sebe samých”. Zdokonaluje dívky ve vaření, komunikaci, finanční gramotnosti a podnikavosti. Kdo vyniká nejvíc, stane se na měsíc či dva otcovým favoritem.

„Moje dcery vědí, že se starám o to, co je v jejich nejlepším zájmu,“ říká rodič se zvláštním stylem výchovy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články