Zvyky spořivého muže: Zamrazil kreditky, aby manželka neutrácela, popcorn v kině loví v koši

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Spořivost je v dnešní době stále častějším zvykem mnoha domácností. Kde je ovšem hranice, kdy se ještě jedná o šetření a kdy už je to nemoc? O jednom extrému informuje deník The Sun.

Roy Haynes s manželkou změnili svůj život, aby mohli věnovat peníze na záchranu zvířat. Muž se ovšem rozhodl zvolit velmi netradiční způsob, jak finance ušetřit.

Například v supermarketu odstraňuje z hroznů a třešní stonky, aby nenavyšovaly váhu zboží, staré banánové slupky zase používá k leštění svých bot.

Extrém ovšem předvádí Roy doma. Použité papírové utěrky s oblibou umývá, suší a znovu používá. To samé dělá s papírovými talíři. Údajně tak dokáže ušetřit až sto dolarů (zhruba 2200 korun). Recykluje také kávové sáčky či zubní nit.

Na manželovu posedlost doplácí i paní Haynesová. “Snaží se mi zabránit utrácet peníze, což je velmi nepříjemné,“ říká s tím, že jeho metody jsou radikální. 

To dokládají i Royova slova. “Máme kreditní kartu, ale snažím se, abychom ji nepoužívali. Proto ji dávám zmrazit do ledu, aby ji moje žena nemohla tak snadno použít,” vysvětluje spořivý muž.

Svou ženu ovšem miluje, a tak ji jednou za měsíc vezme na večeři, bývá to však pouze k místní benzinové pumpě. Občas si manželský pár vyrazí i do kina. Roy ovšem odmítá kupovat drahé občerstvení.

Popcorn i nápoje tak Američan shání v koších, kde jich je prý dostatek. „Miluji svou ženu Lisu a snažím se ji potěšit a dělat to nejlepší, co můžu, aniž bych utrácel peníze,“ říká šetřivý muž.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]