Zwyrtek Hamplová bude v roce 2023 účtovat s covidem. A dopadne to jako vždy

Jana Zwyrtek Hamplová (ČTK / Glück Dalibor)

Jana Zwyrtek Hamplová | FOTO: ČTK / Glück Dalibor

Není to tak dávno, co se v médiích veskrze neodborně vyjadřovala k průběhu pandemie covidu-19 a zvláště k očkování proti této nemoci. Nyní se Jana Zwyrtek Hamplová, která byla zvolena senátorkou, ke svému oblíbenému tématu vrací pod heslem „o čem se stále nemluví, a mluvit by se mělo“ a vyhrožuje, že rok 2023 bude rokem zúčtování.

„Rok 2021 je rok, kdy byla část lidí omezena protiústavně na svých právech, na svobodě, a byli neomluvitelně segregováni na okraj společnosti. Důvody, které to měly ospravedlnit, byly nepodložené a lživé. Byly pouze vydíráním, aby se lidé pod tíhou této segregace dali očkovat novou látkou, která se nazvala vakcína. Tvrzení o očkování byly neuvěřitelné lži, na kterých byla postavena novodobá propaganda. Počínaje slavnou tečkou, z které se stal vykřičník, a konče pozvolným ústupem od všech slibů, co údajná vakcína umí,“ napsala Zwyrtek Hamplová na svém facebooku.

(Týdeník FORUM)

Podle ní byli nepohodlní odborníci „vytlačeni z veřejné diskuse a uráženi“, a kdo se nechtěl očkovat, byl dehonestován; covid se stal novou ideologií, která „ničila vztahy, rozdělovala rodiny, týrala děti, odpírala lékařskou péči, měla neuvěřitelné ekonomické dopady“. Za vším tímto zlem stál podle Zwyrtek Hamplové diktát Bruselu, který vymýval lidem mozky a vtahoval lékaře do procesu očkování ekonomickými pobídkami.

„Stát nadále masíruje občany, aby se očkovali, a vůbec se za to všechno, co spáchal, ani nestydí,“ píše Zwyrtek Hamplová, která naznačuje, že „nikdo za tu celou hrůzu nehodlá být odpovědný“. A burcuje své příznivce, že „to nesmíme připustit“. Jako právnička zdůrazňuje „z hlediska právního, ale také lidského, občanského a morálního“.

Jejím cílem je, aby rok 2023 byl v České republice rokem zúčtování s covidem-19. A jak chce s pandemií tedy jako naprostý medicínský laik zatočit? „Oslovím všechny, kdo mají k tématu co říci a mohou pomoci, a bude učiněno vše, co je k vyvození odpovědnosti konkrétních lidi třeba,“ slibuje senátorka. Některé cesty budou osvědčené, některé nové. Co ovšem oněmi novými cestami myslí, ani nenaznačuje. Zpovzdálí to tak trochu vypadá jako skryté vyhrožování.

()

Její rozhořčení na facebooku končí tím, že se nesmí mlčet o tom, že „se tu šlapalo po lidských právech, lidé byli segregací vydíráni a vznikly obrovské škody na duších i škody faktické, a to vše na základě lží“. Jaké lži má Zwyrtek Hamplová na mysli, opět ani nenaznačuje. Statistiky ministerstva zdravotnictví však hovoří jasně – za celou dobu pandemie zemřelo na covid necelých 42 000 lidí a potvrzených případů bylo přes 4 100 000.

Celá její litanie nemá jiný cíl než dehonestovat dvoudenní konferenci, která se v rámci českého předsednictví EU koná v Praze a je věnována zhodnocení zkušeností získaných během covidové pandemie. Experti z řad lékařů i politiků se na ní budou kromě jiného totiž zabývat i odmítáním očkování a vlivem dezinformací na očkování i průběh pandemie. A to je rovina, která se Zwyrtek Hamplové jako jedné z předních odpíračů očkování osobně dotýká. I jí tak byla adresována slova ministra zdravotnictví Vlastimila Válka, který v rozhovoru pro Českou televizi na začátku konference prohlásil: „Dezinformační kampaně spojené s očkováním, které se v průběhu covidu objevily, jsou útokem na demokracii, na vědu. Jsou útokem na vše, co reprezentuje západní civilizace.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články