Antivax lékaři začínají couvat. Vývoj ve světě jejich názory nějak nepotvrzuje

Ilustrační foto. (Pixabay/geralt)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/geralt

Už měsíc se mezi námi, agenty Gatesorose z pražské kavárny, mluví o připravovaném semináři protirouškových lékařů v senátu. Pozvánka už po našich konspiračních 5G sítích běhala jak veverky v parku. Pak nastal další vývoj.

Nyní mi však v pražské kavárně jedna alternativně, transgenderově a i jinak pozoruhodně působící bytost pošeptala alarmující novinu: Seminář nebude, a jeho zrušení vyvolalo ostrý nesouhlas radikálnějšího křídla lékařů – antivaxerů. S jedním z nich, s doktorem Vítem Marečkem, jsme již skoro přátelé. Když vám někdo opakovaně vyhrožuje fyzickým násilím, vytvoří to vřelé lidské pouto. A tak jsem doktora Marečka požádal o detailnější informace.

Osudová přitažlivost. Andrej Babiš s Milošem Zemanem v roce 2002. (ČTK)

V pozvánce na seminář se psalo: „Výbor pro zdravotnictví Senátu PČR si Vás dovoluje pozvat na klinicko-patologický seminář s názvem Co budeme učit mediky o infekci SARS CoV2?, který se koná 20. září 2021 od 9:50 hod. v Jednacím sále Valdštejnského paláce v gesci místopředsedy VZ prof. MUDr. Jana Žaloudíka, CSc., který bude seminář moderovat.“

Mimo jiných vystoupí:

Program semináře měl být nabitý a plný imunologicky vysoce kompetentních příspěvků. Vystoupit měli například prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc. – medik 1973-79, emeritní děkan LF MU 2003-10, senátor, MUDr. Soňa Peková, PhD – molekulární bioložka, Tilia Laboratories, či prof. MUDr Jiří Beran, CSc. – vakcinolog, Centrum očkování, Hradec Králové.

Jmenovaní hosté jsou trvalými hvězdami vědeckých kruhů i našeho serveru. Ke jmenovaným těmto hvězdám semináře říkají Skeptici: „Komitét pro udělování Bludných balvanů při Českém klubu skeptiků SISYFOS oznamuje, že v mimořádné covid kategorii jednotlivců za rok 2020 získává zlatého Bludného koviďáka Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc., za obohacení epidemiologie a medicíny založené na důkazech o nástroje založené na vnuknutí. V mimořádné covid kategorii družstev za rok 2020 získává Bludné koviďáky Bludná pěchota složená z GARDISTŮ (odborných elit) a KADETŮ (laických elit). Gardisté: Soňa Peková, Ph.D. – vedoucí laboratoře, odborný garant firmy Tilia Laboratories: „Ty kmeny jsou si navzájem velice podobné, ale nejsou to potomci viru prvního. Je to něco jiného. A já nevím, kde je ta jeskyně, z níž vylétají. Jarní kmen byl první, zářijový druhý, prosincový třetí a nový, britský, je čtvrtý. Já bych to s nadsázkou skoro nazvala, že to na jaře byl SARS-CoV-2, v září SARS-CoV-3, v prosinci až dosud SARS-CoV-4. A ta britská mutace by se měla jmenovat SARS-CoV-5. Každá vlna se chová klinicky trošku jinak, virus má jiný genom, jiný program, podle něhož je napsán.“

Bývalý premiér Andrej Babiš a dosluhující prezident Miloš Zeman jsou ničitelé české demokracie (ČTK)

K výroku MUDr. Pekové komitét uvádí:  „K tomu lze dodat jediné. Murphyho zákony nevymyslel pan Murphy, ale někdo úplně jiný téhož jména“. Tolik spolek Sisyfos k letošnímu udělování cen za pavědu.

Ale aby nedošlo k omylu! Na seminář byli pozváni nejen nejvýznamnější pavědci loňského roku, ale i řada expertů, kteří nezradili své akademické vzdělání. To, kam je to vlastně zvou a vedle koho mají mluvit, k nim dříve nedoputovalo.

Co říkají sítě?

Sisyfos ČR: Boj s desinformacemi a misinformacemi podle Senátu. Řada vyhlášených medicínských mis/desinformátorů bude vykládat o tom, co učit mediky. To je jako kdyby o boji s organizovaným zločinem vykládali Vito Corleone a jeho rodina…

Zbyněk R.: Zatímco se začalo v médiích zvažovat, že vir pochází z laboratoře, Pekové se ještě nikdo, kdo ji očerňoval, neomluvil.

Sisyfos ČR: Hypotéza úniku viru při běžné laboratorní práci s „uloveným“ virem je plauzibilní, i když z řady důvodů méně pravděpodobná. Peková tvrdí, že SARS-CoV-2 je uměle sestrojený – a dokládá to blábolivým mlžením. Mícháte několik věcí dohromady.

LuLin: Možná by si měl někdo ze Sisyfos vytáhnout hlavu z prdele. Vadí vám vzdělaní lidé, co jsou světově uznáváni oproti samozvancům jako Smejkal?

Jako vždy v diskusích na sociálních sítích začnou antivaxeři okamžitě, jak nemají argumenty, nadávat. Ale slovo samozvanec jsem naposledy slyšel v hodinách marxismu-leninismu. Antivaxeři nadávají asi i proto, že přímo na té samé síti – twitteru – se již začínají experti distancovat: Vlastimil Válek, který byl mezi plánovanými hosty: „Já na tomto semináři svoji účast odmítl.“

Týdeník FORUM (FORUM 24)

A teď pražskou kavárnou zní dokonce i to, že seminář nebude vůbec! Poslal jsem tedy dr. Marečkovi zdvořilý email, zda skutečně je seminář odložen, a zda on – jako jeden z radikálnějších antivaxerů – opravdu jeho odložení nese tak nelibě, až je z toho (cituji) „na**anej“. Pan doktor Mareček odpověděl vzápětí.

Hlas ze Severu

„Milý (a tak nějak již i parciálně sympatický) Vyhulenče JXD, nevím co jste zaslechl či nezaslechl v té „pražské kavárně“. Enem si nejsem tak docela jistý, zdali ten teoretický imunolog nepřebývá spíše v ČB Mastných krámech, že? Asi 5% pravděpodobně fouká (a sněží) z té tak infekční Bulovky. Já chodím raději do těch našich havířských hospod – a tam řešíme fakt jiné věci – sex, alkohol a fotbal. Docela mě zaujalo, že připravujete jakýsi článek o tom opakovaně rušeném a překládaném senátním semináři, který se nejspíše nikdy neuskuteční. Inu nejsou lidi – a Kádři už vůbec ne. Leda by se mezi námi lékaři našli takoví stateční a tvořiví lidé, jako bývala paní Vlasta Chramostová, nebo pan Pavel Landovský, či paní Jiřina Šiklová. Ale že jste to Vy: Jsem nespokojen se zrušením onoho semináře.“

Zajímala mě ještě jedna věc, tak jsem se zeptal: „Jaký by prosím dle Vašeho názoru měla pro poslance a senátory význam akce, kde by paní doktorka Peková sdělovala své bludy jako ve své nedávném vystoupení, o kterém jsem psal?

Vy jistě chápete, že například ve třiatřiceti, v Kristových letech, člověk není dítě – paní doktorka Peková by však neočkovala „děti do pětatřiceti“. K čemu by prosím podobné dejme tomu roztomile úsměvné výroky zákonodárcům byly?“

Eric Drooker

Pan doktor Mareček odpověděl: „Žádný z vážených členů toho Sněhu, či ještě váženějšího Menses, (málem bych zapomněl na toho komorovýho Kubka či buloveckého Machalu) nemá ve svém oboru takové mezinárodní renomé jako má moje vážená kolegyně v oboru molekulární genetiky (jasně, možná že jí vzdáleně šlape na paty ten toxoplazmovej Micínek, že?). Takže pokud by senátoři PČR skutečně chtěli naslouchat slovům skutečných lékařských odborníků (paní doktorka Soňa Peková je lékařka, nikoliv aktivistický přírodovědec), tak bych jim to skutečně vřele doporučoval. No a jinak se mi zdá, že pan manžel, ten plukovník v. v., na Vás stále jaksi pozapomněl, že?“

Nejsem antivakcinační lékař, ale… Celý naplánovaný a následně odložený seminář na mne působí dojmem, že antivax tábor ztrácí dech. Že postup epidemie, začínající podzimní vlna 2021 a především 4 625 547 mrtvých lidí po nákaze covid-19 na naší planetě už pomalu, ale jistě i samotným antivaxerům ukazuje neudržitelnost jejich iracionálních bludů. Což je docela dobrá zpráva. A možná ještě lepší zpráva pro občany, kteří se o problematiku moc nezajímají a nevědí, komu vlastně věřit, je poslední dotaz dr. Marečka. Dotaz, který mne přinutil odtajnit své židozednářské zdroje manipulativních výroků o covidu. Pan doktor zakončil email otázkou: „A mohl bych i já mít prosím jeden dotaz na Vás? Kteří z těch přírodovědeckých Trotlů a medicínských Neználků Vám tak pitomě, leč sveřepě, stále radí?“ Tedy do toho!

Tedy do toho!

Nejtrotlovatější trotl, který mi radí při formování mých zcestných názorů na očkování, se jmenuje PNAS.  Dalším trotlem je pak Nature. Je to známý neomarxista, proto šíří propagandu ve prospěch užívání respirátorů a roušek.  Tento trotl mně rovněž dodává pro dr. Marečka jistě skandálně nepravdivé informace o tom, že očkování je nejrychlejší, nejsnazší, nejlevnější a v podstatě jediná prokazatelně účinná cesta, jak na covid-19 neumřít. V těch nesmyslech, že je lepší tu nemoc nedostat už jen kvůli „dlouhému covidu“, mne utvrzuje vyhlášený Neználek The Lancet.

O tom, že covid není umělý, ale vznikl kvůli globálním oteplováním nově nastalému kontaktu jižních a severních populací vrápenců v Asii, kdy se potkaly a zrekombibnovaly jejich viry, něco vykládal zase trotl Nature. A že ve Wuhanu nejspíše nedošlo k úniku z laboratoře, ale k úniku z laboranta (či dokonce mladého vědce), mi nažvanil jistý Science.  A to je, jak jistě ve všech havířských hospodách navštěvovaných dr. Marečkem vědí, úplnej negramot.

Vysoké škole života zdar, a zdravému selskému rozumu ve virologii zvlášť!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články