Arenberger by z normální vlády šel hned. Jenže proti premiérovi je jen začátečník

Petr Arenberger, Andrej Babiš (Úřad vlády)

Petr Arenberger, Andrej Babiš | FOTO: Úřad vlády

Zní to jako výtečná anekdota. Někdejší náměstek a pozdější ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger pronajal nemocnici, kterou řídil, svoji nemovitost. Tato nemocnice svému náměstkovi nebo řediteli platila sto tisíc měsíčně. A proč? Protože si nemocnice v domě svého ředitele zřídila archiv. Mimochodem, ten dům je od nemocnice vzdálený 30 kilometrů, je jistě velmi praktické mít archiv vzdálený 30 kilometrů.

Na realitním trhu posledních pět let zřejmě panuje skutečně hrozná situace. Anebo je vedení Fakultní nemocnice Královské Vinohrady neschopné? A nebo? Nebo nikde v jejím okolí nebo v Praze skutečně není k pronájmu prostor pro umístění archivu? Skutečně je nejbližší volný prostor v obci Netřeba na Mělnicku, čistě náhodou v domě pana náměstka/ředitele/ministra Arenbergera?

Eric Drooker

Je zcela zarážející, s jakou troufalostí Arenberger do vlády nastoupil. Po zjištění tohoto naprosto ukázkového střetu zájmů by za normálních okolností skončil jako ředitel nemocnice i jako ministr zdravotnictví. Střet zájmů doplňuje jeho druhou závažnou kauzu, zatajování vysokých příjmů a desítek nemovitostí.

Troufalost a kauzy Arenbergera jsou udivující. Ovšem proti svému šéfovi Babišovi je pouhým začátečníkem. Arenberger si přihrává něco přes milion ročně z nemocnice, kterou řídí. Babiš se pohybuje v úplně jiných částkách a nevysává jednu nemocnici, ale celý stát a zčásti i Evropskou unii. Profík.

Kauza ukazuje personální zoufalost Babiše. Do jeho vlády nechce nastoupit žádný respektovaný a bezúhonný odborník. Před několika dny jsme v komentáři uvedli, že vláda působí tak, jako by se její členové poznali v čekárně policejní stanice. Potvrzuje se to každým dnem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]