Babiš ječel na novináře nadávky. Kdyby u sebe neměl strážce, takový „hrdina“ by nebyl

Andrej Babiš na autogramiádě v Poděbradech. (Veronika Kučíková / se svolením autorky)

Andrej Babiš na autogramiádě v Poděbradech. | FOTO: Veronika Kučíková / se svolením autorky

Andrej Babiš se opět neudržel a vystartoval, tentokrát na novináře Jaroslava Kmentu, kterého doprovázela mladá novinářka Veronika Kučíková. Na známého investigativního novináře ječel slova jako zkorumpovanej, novinářský prase, mafiánský novinář, obvinil Kmentu, že ho platil Pitr a Mrázek.

Choval se tradičně jako buran, urážel a útočil. Věděl, že si to může dovolit. Na akci byl, tak jako kdykoliv jindy na veřejnosti, v doprovodu několika desítek státem placených strážců. Babiš ví, že může říct komukoliv cokoliv, ale nikdo mu na to nemůže zareagovat stejným způsobem, nebo dokonce si s ním spor „vyříkat“ poněkud osobněji.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Je hrdinou ve chvíli, kdy ho obklopují bodyguardi. Kdyby tam nebyli, nedovolil by si ani desetinu. Ostatně, bez nich by mezi lidi ani nevyšel. Vlastnímu synovi nedokázal z očí do očí říci ani promiň. Prezidentovi Zemanovi trvale ustupuje ve všem, na co si Zeman vzpomene.

Vlastní údajný dotační podvod se snaží hodit na zmíněného syna. Za nejasnosti v majetkových přiznáních může účetní. Do KSČ vstoupil a estébákům práskal, protože mu to řekla maminka. Peníze vydělává tak, že svoje firmy přisaje na unijní a českou státní pokladnu. A potom svůj vztek sype na novináře, který napsal, jak celý Babiš funguje.

Jaroslav Kmenta a Veronika Kučíková na setkání s Andrejem Babišem v Poděbradech.  (Veronika Kučíková / FORUM 24)

Miroslav Kalousek na twitteru správně položil otázku: „Může se jako nezávislý novinář cítit někdo, kdo píše v jeho titulech?“ A jak asi je premiérovým píáristům, kteří si říkají novináři, když tohle slyší o svém kolegovi z jiného média? Připadá jim to správné?

Tohle není žádný hrdina. Spíše zbabělec. Ramena má jen ve chvíli, kdy jsou všude okolo něj bodyguardi, a ví, že se mu nemůže nic stát.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]