Babiš otevřeně kope za ruské zájmy: Odmítá americkou základnu

Andrej Babiš (ANO) (Evropská unie)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: Evropská unie

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se po delší době jasně a otevřeně postavil za zájmy Ruské federace a Vladimira Putina. Ve svém internetovém pořadu Čau lidi odmítl zřízení americké vojenské základny a dokonce po vzoru svého největšího konkurenta Tomia Okamury z SPD volá po referendu. A jsme tam, kde jsme vždycky byli!

„Za sebe říkám, že to nepodporujeme, protože mi to připadá zbytečné. Předpokládám, že je to velice citlivé téma. Nejlepší by bylo udělat na to referendum,“ řekl Babiš v dříve pravidelném pořadu Čau lidi. Je to naprosto jasné – Andrej Babiš a jeho hnutí ANO se rozhodli vrátit k oslovování svojí části spektra, tedy někdejších voličů ČSSD a KSČM, a přetahovat se o fanoušky SPD. Babiš to dokazoval vždy, zas a znovu, a toto prohlášení je jen další dílek dávno známé skládačky.

(Týdeník FORUM)

Babiš se na počátku války spíše stáhl. Je velmi nespokojen s tím, že situace posiluje zejména koalici SPOLU a premiéra Petra Fialu. Vládní koalice je navíc v posledních průzkumech před hnutím ANO, stejně tak generál Petr Pavel má větší volební potenciál v prezidentské volbě než Babiš. Zkrátka a dobře se nedaří, a tak je potřeba konat.

Babišovi se nemůže podařit oslovit prozápadně orientované voliče, to dobře ví. A stejně tak dobře ví, že jazýčkem na vahách může být právě Svoboda a přímá demokracie, rádobyvlastenectví, nacionalismus, populismus, to všechno, co i jemu tak dobře jde a co na určitou skupinu obyvatelstva vždy zafunguje.

Pokud ale někdo v současné situaci, kdy na Ukrajině již prokazatelně zemřely desetitisíce nevinných civilistů, byť i skrytě odmítá americkou základnu u nás, nahrává Rusku a fandí dalšímu ohrožení naší bezpečnosti. A to je skutečný skandál. Je to pravý opak vlastenectví, jde jen a pouze o populistické dno na úrovni něčeho tak nízkého, jako je například Trikolóra. A Andrej Babiš? To je totéž, jen v Evropském parlamentu se čas od času snaží tvářit, že je vlastně jiný, od toho tam ostatně má stafáž, která mu v tomto divadlu pomáhá.

Jenže my už pana Babiše dlouhé roky známe. Samozřejmě, že by pro pár politických bodů prodal vlastní zemi. Vždyť nám to předvedl s evropskými dotacemi nebo třeba i s vlastním synem. Neštítí se ničeho. A tak nyní volá do zbraně užitečné idioty Ruska, zločince z Ne základnám a všechny další osoby, které chtějí oslabit společenství západních zemí, do něhož ovšem chceme a musíme patřit. Jinak totiž dopadneme jako Ukrajina. Nebo spíš hůř.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články