Babiš šel dělat kampaň do pekařství. To se od něj distancovalo

Andrej Babiš se byl nechat vyfotit v pekařství v Lysé nad Labem. Společnost se od něj distancovala (Facebook Andrej Babiš)

Andrej Babiš se byl nechat vyfotit v pekařství v Lysé nad Labem. Společnost se od něj distancovala | FOTO: Facebook Andrej Babiš

Nepříliš úspěšný start předvolební kampaně má za sebou Andrej Babiš. Nechal se svým PR týmem vyfotit, jak coby běžný občan nakupuje v pekařství Náš chléb v Lysé nad Labem. Jenže toto pekařství nebylo zjevně o této reklamní akci předsedy vlády předem informováno a od Babišovy snahy zviditelnit se s jeho značkou se distancovalo. 

Pekárna na facebooku příznivcům sdělila: „Návštěva pana Babiše v pekařství Náš chléb v Lysé nad Labem nebyla plánována. Pan Babiš přišel jako běžný zákazník, byl obsloužen, zaplatil a po pár minutách odešel. Nám ani jemu z návštěvy žádný benefit nevyplynul a ani v budoucnu nevyplyne. Naše produkty nejsou nikterak podporovány z firem spjatých s panem Babišem.“

()

Pracovníci pekařství mají pravdu. Babišovi žádný benefit nevyplynul. Spíše ostuda. Opět se chtěl zviditelnit a přiživit na úspěchu někoho jiného. I když se to nezdá, tak v Lysé nad Labem dopadl Babiš ještě dobře. Personál ho slušně obsloužil a nechal odejít. To se ne vždy panu premiérovi stane. Před časem si vlnu sympatií získal třeboňský trhovec a kavárník Jan Lukavský, který Babiše rovnou vyhodil.

V červenci 2020 se premiér postavil do jednoho z prodejních stánků na akci Okolo Třeboně, prohlédl si sortiment, a aniž by se na prodejce podíval, objednal si. Nic ale nedostal. Jediné, co obdržel, byla ostrá kritika.

Trhovec a třeboňský kavárník totiž premiéra ze stánku vyhodil s tím, že ho nenávidí a že mu nic neprodá. Babiš se udiveně díval a po tom, co se začala celá fronta smát, odešel.

„Nemohl jsem ho obsloužit. Nemohl bych se pak podívat do zrcadla. Každý musí čelit tomu zlu, na které právě stačí. Má póza – to bylo velmi málo… Babiš je největším ohrožením demokracie v naší zemi. Ovládl takovou část státního aparátu, že se stal naprosto nedotknutelným. Doba mu hraje do karet. Lid si dnes žádá silné vůdce namísto liberálních politiků a všechny morální hodnoty jdou stranou. Přál bych si, aby naše děti žily v zemi, kde se nebudou bát říct svůj názor a kde si budou i lidé ve veřejných funkcích s ostatními lidmi rovni a nikdo si nebude rovnější,“ vysvětlil tehdy v rozhovoru pro deník FORUM 24 Jan Lukavský.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]