Babiš tady nastolil atmosféru strachu. Nová vlna normalizace, říká Adamová

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09)

Markéta Pekarová Adamová | FOTO: TOP 09

Ve středu se stal novým ředitelem Českých drah Václav Nebeský. Opozice dnes kritizuje hlavně vazbu jeho manželky na dotační kauzu Agrofert. Olga Nebeská totiž zodpovídala na resortu za odpověď České republiky na návrh auditní zprávy Evropské komise v případu údajného střetu zájmů předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a holdingu Agrofert.

Poslankyně Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se nyní obává především probíhajícího posunu politické kultury. „Nevěřím příliš na náhody, obzvláště po těch v letech v politice. Navíc, když na jiných úřadech vidíme, že se stačí negativně vyjádřit o Agrofertu a o místo naopak přicházíte… Bohužel je to určitá známka arogance moci a určité nové vlny normalizace, ke které tady dochází. Vytváří se atmosféra strachu, a to i za vaše pracovní rozhodování, které například náleží k vykonávané veřejné funkci. A to je podle mě obrovsky nebezpečné,“ říká místopředsedkyně strany v rozhovoru pro deník FORUM 24 a dodává: ,,Je to jedna z těch věcí, které tady nastolil Andrej Babiš.“

Andrej přece doopravdy cvičí a píše! (FB AB)

Vedle toho vyzdvihuje opoziční poslankyně především narůstající strach z finanční kontroly, který se rozšiřuje u podnikatelů. ,,Zaznamenala jsem to v rozhovorech s mnoha živnostníky, kteří nám vyjadřují podporu v návrzích, které se jich týkají. Nechtějí nás ovšem podpořit tak, aby například uvedli svoje jméno, protože se opravdu bojí toho, že by na ně následně mohl přijít finanční úřad s nějakou kontrolou. A bohužel se tady případy, kdy se moci takto zneužívá, dějí,“ uzavírá pokrčením ramen opoziční poslankyně.

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]