Blaško odešel z SPD. Holedbáte se demokracií, ale realita je zcela odlišná, napsal Okamurovi

Europoslanec Hynek Blaško (ČTK / Deml)

Europoslanec Hynek Blaško | FOTO: ČTK / Deml

Europoslanec Hynek Blaško ukončil své členství v SPD. Předsedovi Tomiu Okamurovi v dopise vzkázal, že se jeho hnutí holedbá demokracií, ale realita je zcela odlišná. Podle něj by měl zamyslet a konečně pochopit, že členové jsou to nejcennější, co má. Blaško o svém konci v SPD informoval na sociální síti

„Pane předsedo SPD, tímto dopisem ukončuji své členství v SPD (členský průkaz přikládám). K tomuto kroku mě vedou následující důvody,“ napsal europoslanec v úvodu dopisu, který měl poslat šéfovi hnutí Okamurovi. Blaško, který byl v posledních volbách do Evropského parlamentu zvolen z osmého místa kandidátky SPD, kandidoval podle svých slov přes odpor Okamury. „Byl to pro vás jistojistě šok, a nejen pro vás,“ vzkázal europoslanec.

Vladimir Putin (The Presidential Press and Information Office / wikimedia commons / CC BY 4.0)

„Vaše hnutí se holedbá demokracií, ale realita je zcela odlišná. Stanovy vám umožňují vyhazovat členy, likvidovat krajské a místní organizace bez řádného zdůvodnění. Z toho důvodu jste obklopen pouze lidmi, kteří jsou k vám loajální a nedovolí si vám oponovat,“ vzkázal Okamurovi.

Podle Blaška jsou lidí, kteří tak nečiní, bez milosti vyhozeni. „Byť se jedná o lidi, kteří hnutí obětovali svůj čas a peníze, protože byli skálopevně přesvědčeni o správnosti toho, co dělají a co obětují. Jejich chybou bylo rovněž, že chtěli tu demokracii vámi propagovanou,“ pokračoval europoslanec.

Ten popsal také to, jak údajně vznikají v SPD kandidátky. „Organizace vytvoří, dle názorů členské základny, kandidátní listiny a vy jim je překopete a dosadíte lidi, kteří nejsou nijak spjati s daným regionem, a navíc pochází z konkurenčních stran,“ vysvětlil Blaško s tím, že pokud členové s chováním Okamury nesouhlasí, jsou vyhozeni. „Členská základna se neustále zmenšuje a vám je to jedno. V minulosti jsem na to poukazoval na grémiích, ale v zápisech o tom není ani slovo,“ napsal Blaško.

()

„Nepodpořil jsem kandidáta SPD do senátu a stal jsem se zrádcem, když jsem podpořil kandidáta Trikolory. Tento váš kandidát nebyl schopen mi zavolat, ani se se mnou domluvit, jak by si tu podporu představoval, tak jsem podpořil konkurenta, který toho byl schopen,“ pokračuje Blaško v důvodech, proč opustil SPD.

„Pranýřovali jste mě na grémiu dosti nechutným způsobem a dnes se na mnohých místech s Trikolorou spojujete a já byl zrádce,“ dodal europoslanec s tím, že od té doby s ním Okamura přestal komunikovat. „Důvodů, proč nechci být dále členem hnutí, bych mohl uvést daleko více, včetně podrazů, které jste na mě s Davidem (Ivan David, europoslanec a člen předsednictva hnutí SPD, pozn. red.) udělali,“ přiznal Blaško.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]