Britové tvrdí, že Rusko nasadilo u Izjumu 22 praporů

Ilustrační foto (Ministry of Defense of Ukraine / Wikimedia Commons / cc-by-sa-2.0)

Ilustrační foto | FOTO: Ministry of Defense of Ukraine / Wikimedia Commons / cc-by-sa-2.0

Velení ruských ozbrojených sil nasadilo u ukrajinského Izjumu 22 praporních uskupení ve snaze proniknout do oblasti Donbasu. Ve své ranní zprávě o dění na Ukrajině to uvedlo britské ministerstvo obrany. Každá z těchto taktických jednotek má 600 až 800 vojáků a důstojníků, zhruba desítku tanků a disponuje značnou palebnou silou.

Britské ministerstvo obrany uvedlo, že Rusko má, ve snaze postoupit, v této oblasti poblíž Izjumu asi 22 taktických skupin praporů. Rusko při svých operacích používá taktické skupiny tvořené jednotkami pěchoty posílené tanky, protivzdušnou obranou a dělostřelectvem. 

(Týdeník FORUM)

„Navzdory snaze prolomit ukrajinskou obranu a vybudovat útočnou sílu má Rusko velmi pravděpodobně v úmyslu postupovat za Izjum, aby dobylo města Kramatorsk a Severodoněck,“ uvedli Britové. Obsazení těchto míst by totiž upevnilo ruskou vojenskou kontrolu nad severovýchodním Donbasem a poskytlo výchozí bod pro jejich úsilí odříznout ukrajinské síly v regionu.

Analytici sledovali východní Ukrajinu, nyní místo nejtěžších bojů v zemi, a očekávali, že se Rusko pokusí obklíčit ukrajinské síly. Postup byl však pomalý, protože se ukrajinští bojovníci zakopali a používali zbraně s dlouhým dostřelem, jako jsou například houfnice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články