Čínská komunistická virová lež: mrtvých bylo a je mnohonásobně více

Wu-chan (ČT)

Wu-chan | FOTO: ČT

Pevninská Čína hlásí pokles nových případů koronaviru. V neděli v zemi přibylo 31 nemocných a nikdo z nich z provincie Chu-pej, odkud se nákaza začala šířit. Celkem Čína hlásí 3304 mrtvých, 81 470 nakažených a více než 75 tisíc uzdravených pacientů. Jenomže těm číslům se dá podle mnoha náznaků sotva věřit.

Podle médií panují pochybnosti, jestli oficiální čísla odpovídají realitě. Zpravodajka ČT ve východní Asii Barbora Šámalová říká, že u krematorií se tvoří fronty sedm dní v týdnu 24 hodin denně. Jenom ve Wu-chanu počet mrtvých mohl překročit čtyřicet tisíc: „Naznačují to už delší dobu epidemiologové a experti ve světě. Také víme, že někteří lidé zemřeli, aniž jim byly provedeny testy na koronavirus, takže z těch statistik prostě vypadli. Zároveň jsou tam desítky policistů v civilu, kteří lidem zakazují fotografovat – přesto se občas dostanou některé fotografie na sociální sítě.“

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Podle toho, kolik uren krematoria denně vydají, se počet mrtvých jenom ve Wu-chanu odhaduje na 42 až 47 tisíc.

Je jasné, s čím se tady setkáváme? Dejme tomu, že nakažení se počítají špatně, nikdy nevíme, kolik jich bylo a je. Počty mrtvých se ovšem dají zjistit mnohem snáze. I kdyby všichni nezemřeli na koronavirus, tak náhlé vybočení z běžných čísel by vypovědělo dost. Pokud je skutečný počet mnohonásobný proti oficiálním údajům, jakou hru s námi čínský režim hraje?

Jde přitom o to, jestli lze Čínu označit za již bezrizikovou zemi. Pokud není a tamní komunisté nás vodí za nos, je to trestuhodné. Z Číny virus vzešel, ač se nám dnes dezinformační tlampače snaží podsunout své vlastní konspirační teorie. Bylo by dobré, abychom věděli, co se tam dál děje. Jenže to nám z Pekingu nechtějí prozradit. Přece „neztratí tvář“, že?

Takové už jsou ale čínské metody „exopropu“, vnější propagandy, jak je pro Forum 24 zmínil sinolog Martin Hála: „Propaganda (ten termín je v ČLR stále chápán v leninském smyslu pozitivně) je jedním ze základních způsobů kontroly obyvatelstva Komunistickou stranou Číny. Vnější propaganda má zajistit příznivé podmínky pro pekingský režim v zahraničí. Její význam stoupá s růstem vlivu ČLR ve světě. Představuje rozsáhlý systém stranických, ale i nestranických orgánů a entit včetně komerčních médií, podléhajících direktivám Oddělení propagandy na různých úrovních. Hlavní činnost ‚exopropu‘ (waj-süan) spočívá ve formulování propagandistických narativů, například že Čína zachrání svět od koronaviru nebo že původ viru je v USA, a jejich šíření vhodnými kanály v zahraničí.“

()

Na pozoruhodném obratu, kdy se z Číny, původce pohromy, dělá najednou zachránce lidstva, se bohužel podílejí i naši politici, a to v čele s Pekingu oddaným prezidentem Milošem Zemanem. Jestli si někdo myslí, že tuhle špinavou službu dělají nezištně, musí být hodně naivní. O naivní lidi ale u nás není nouze.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]