Co bude podle dezinfo scény: zatýkání za názor, masová migrace, konec samostatnosti

Ilustrační foto. (Pixabay/Matryx)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/Matryx

Už se nám rýsuje, na co se dezinformační scéna, která teď utrpěla jistou porážku, zaměří. Vylíčí nám hrůzy nového vládnutí tak, že budeme na Zemanovo kázání o spálené zemi v 90. letech ještě vzpomínat jako na historky o pozemském ráji. Andrej Babiš tam bude hrát roli ukřižovaného spasitele a bude se vzpomínat na to, jak „bylo líp“.

Přicházející temno působivě líčí v Parlamentních listech Petr Hampl: „Vítězná koalice dostala jasný mandát k tomu, aby zavedla všechny ty hrůzy, které vidíme v západní Evropě. Všudypřítomná stupidní politická korektnost, agresivní neziskovky běžně přecházející až k fyzickému přepadání, zatýkání za názor, masová muslimská migrace, preference islámu nad domácími zákony a nově také zelený úděl směřující k tomu, že životní úroveň většiny obyvatel spadne někam na úroveň velké krize z 30. let. Samozřejmě likvidace zbytků politické samostatnosti, vyplácení odškodného Němcům za protektorát, odstranění českého dějepisu ze škol a mnoho dalšího.“

Johana Hovorková, Milan Tesař, Veronika Kučíková, Dan Hrubý a Jaroslav Bican z nové redakce Týdeníku FORUM (Roam Black Černý a Michal Hošek)

V podstatě je to už několikátý vývar z těch samých substancí. V běžném dni sice člověk na nic z toho nenarazí, ale zní to dobře. U nás máme ve společnosti sotva korektnost, natož politickou. Největší balíky peněz dostávají sportovní neziskovky a z oblíbených terčů ještě něco Člověk v tísni. Není ale známo, že by lidé z Člověka v tísni nebo jiných „neziskovek“ někoho fyzicky napadali nebo k tomu někoho vybízeli. Migranta aby pohledal, protože migrační vlna spadla na čísla, kterých by si před rokem 2015 nikdo moc nevšiml. Preference islámu nad českými zákony je zřejmě výplod nějaké horečnaté mysli. O Green Dealu zřejmě pisatel nic neví. Není známo, že by u nás někdo navrhoval odškodňování Němců za protektorát a odstraňování českého dějepisu. Že to nemá nic společného se skutečným světem, ale nevadí. Když byla celé roky polovina občanů podle průzkumů schopna tvrdit, že důvěřují prezidentu Zemanovi, jsou už nejspíš schopni věřit všemu.

Pak jsou tam ještě další „myšlenky“ přemýšlivého pana Hampla:

  • Jestli byly české země až dosud krmelcem západního světa, tak počkejte, co uvidíte za vlády demobloku a Pirátostánu.
  • Dost možná, že na Andreje Babiše se bude vzpomínat jako na toho, za koho se lidé měli dobře, a na Petra Fialu jako na to nejhorší, co zažili.
  • Ekonomické představy pravice nefungují a z principu fungovat nemohou. To brzy uvidíme v pojetí profesora Fialy.
  • Andrej Babiš chtěl dobré především pro sebe, ale kromě toho se snažil, aby se – v mezích možností – žilo dobře všem. To je postoj, který je mezi současnými politiky naprosto výjimečný.

Tolik z pohádkového světa našeho společenského badatele. V čem je podle něj příčina Babišova neúspěchu? Nevládl dostatečně pevnou rukou: „Doplatil vlastně na svou zbabělost. Měl dost příležitostí zničit Českou televizi, zkrotit neziskovky, ovládnout tajné služby. Vyhýbal se konfliktům, odkládal přímý střet, a nakonec se všichni ti, které šetřil, obrátili proti němu. V tom se velmi podobá Donaldu Trumpovi.“

Jan Křesadlo. (cs.wikipedia.org)

Je to zvláštní způsob myšlení, ale pro část naší populace nejspíš příznačný. Někdo si prostě myslí, že úkolem předsedy vlády je „zničit“ veřejnoprávní televizi a „ovládnout tajné služby“. Odkaz na Donalda Trumpa, který se ke své funkci prolhal a mohutným lhaním ji zakončil, ukazuje, k jakému stylu vládnutí by představitelé některých politických sil rádi tíhli. Trump, který nebyl ochoten uznat jasnou volební prohru a pokoušel se ji zvrátit další sérií lží a aktivitou pochybných právníků, je prostě pro někoho vzorem.

Tento typ lidí po volbách nezmizel a bude číhat, kam by se při nejbližší příležitosti nacpal. Naštěstí jde velmi často o natolik psychopatické vůdce, že nejsou schopni své aktivity moc koordinovat, což jim teď přineslo porážku. Za nějaké nešťastné kombinace okolnotí by ale mohli mít silnější slovo a pak bychom koukali, zač je toho loket. Dobré je, že tyhle osoby své plány vyhlašují bezelstně předem, takže víme, která bije.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]