„Co s lidmi, kteří přijedou z Itálie a klidně si venčí psy?“ Hysterie narůstá

Facebook

Je to horší, než se zdálo. Nejenže je hitem posledních dní nakupovat do zásoby rýži, mouku, těstoviny, toaletní papír a konzervy všech druhů. Lidé už bedlivě pozorují své sousedy, kteří se vrátili z Itálie. Někteří z navrátilců totiž posílají své zdravé děti do školy a – pozor – jiní dokonce venčí psy! Co s těmito lidmi, kteří se vrátili ze zahraničí? Otázkou tak je, kdo jako první vysloví to tajné přání, aby byli tito rizikoví cestovatelé internováni v táborech a zkoumáni odborníky…

Nejde o přehánění. Kdo v pondělí večer poslouchal Pressklub na Frekvenci 1, kde byl hostem premiér Andrej Babiš, ví své. Dotazy, které lidé pokládali, byly udivující. Hned v úvodu jedna z posluchaček Babiše pochválila, jak to tady všechno hezky dělá, a upozornila: „Všechno je tu zařízeno, není tady žádná panika.“ Velký omyl.

Pavel Hofman

Další volající se ptal, jestli není nebezpečné jet do lázní. Jiný, tentokrát slovensky hovořící muž přišel se zajímavou myšlenkou. „Proč nezavřete letiště hned? Aby sem nepřiletěla žádná ta letadla?“ vyzval posluchač premiéra Babiše.

Nejdůraznější byla ale žena, které se nelíbí, že její sousedi, kteří se vrátili z Itálie, klidně venčí své psy. „Mezi sousedy jsem potkala dva sousedy. Byli v Itálii. Vrátili se jedni včera, jedni předevčírem. A běžně chodí do školy! Odpověď: ano, chodíme, nemáme příznaky. Nevidí v tom v podstatě žádný problém. Nicméně ta nezodpovědnost je tady šíleně veliká! Takže se chci zeptat, jaký může být postup proti takovým lidem. Protože ohrožují, v podstatě bezpříznakově, všechny ostatní. Jednak děti ve škole, jednak starší rodiče, babičky, dědečky, chodí na návštěvy, chodí venčit psy. A prostě je jim to úplně jedno,“ stěžovala si volající žena.

Vysílání potom uzavřel dotaz, zda volajícímu hrozí nebezpečí, když si objednal balíček z čínského internetového obchodu.

Teď jde o to, zda byli volající jen nahrávači najatí Babišovým PR týmem, rytíři boje s koronavirem, anebo šlo o skutečné obavy skutečných lidí. Pro první možnost by hovořil fakt, že nikdo z volajících se nezeptal na novou děsivou Babišovu lež, kterou odhalil server Seznam Zprávy jen několik hodin před vysíláním tohoto pořadu. A jestliže šlo o skutečné vyděšené občany, svoji velkou zásluhu na jejich obavách má především sám Babiš a jeho nekonečné dramatické tiskovky o tom, že volal do té a té země a ptal se tamních politiků na to, co by zjistil za minutu na internetu. Kdyby tedy uměl pracovat s počítačem.

Svůj podíl na strašení lidí mají i noviny a servery Andreje Babiše, které nabádají k nákupům a vytváření zásob. A které o onemocnění tří lidí v ČR, kteří jsou mimochodem v dobrém zdravotním stavu, informují tak dramaticky, jako by šlo o epidemii, jež hubí celá města od Zlína po Cheb.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner