Další potíže ruské kopie McDonald’s. Po shnilých hamburgerech přichází konec prodeje hranolek

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Odchod populárních fastfoodových řetězců z Ruska, z důvodu války na Ukrajině, přináší místním nečekané potíže. Oblíbené jídelny totiž obyvatelům chybí a náhrada světoznámé značky McDonald’s zatím přináší jen zklamání a znechucení.

Poté, co se v některých provozovnách pod novým názvem Vkusno & tochka, tedy „Chutné a basta”, objevily shnilé hamburgerové housky či brouci v mletém mase, je tu podle zprávy deníku The Guardian další nemilé překvapení pro strávníky. 

(Týdeník FORUM)

Společnost, která zahájila svůj provoz 12. června, totiž oznámila, že minimálně do podzimu nebude prodávat hranolky. Důvodem je nedostatek brambor, který způsobilo narušení dodavatelského řetězce. Špatná úroda v Rusku a nemožnost dovozu kvůli západním sankcím tak připraví “falešný” McDonald’s o jednu z jeho stěžejních položek na menu.

Společnost, provozující bývalé jídelny amerického řetězce, uvedla, že zatímco se po léta zaměřovala na nákup surovin z místních zdrojů, nyní „není možné dovážet z trhů, které by se mohly stát dočasnými dodavateli brambor“.

„Brambory se do nabídky řetězce vrátí v plném rozsahu na začátku příštího sklizňového roku, tedy na podzim 2022,“ stojí v prohlášení Vkusno & tochka .

V kontrastu stažení hranolek z nabídky a slovům o nedostatku ruských brambor ovšem stojí tvrzení ministerstva zahraničí. To minulý týden uvedlo, že sklizeň brambor bude větší než v loňském roce a že trh je „plně zásoben bramborami, včetně těch zpracovaných”. „Nová úroda je nyní k dispozici, což vylučuje možnost nedostatku,“ uvedlo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články