Deník FORUM 24 pravomocně vyhrál soud se spolumajitelem Parlamentních listů

Podnikatel v hazardu, majitel Parlamentních listů a bývalý senátor Ivo Valenta (ČTK)

Podnikatel v hazardu, majitel Parlamentních listů a bývalý senátor Ivo Valenta | FOTO: ČTK

Bývalý senátor a spolumajitel dezinformačního serveru Parlamentní listy Ivo Valenta zažaloval deník FORUM 24 kvůli kritickému článku o jeho osobě. Deník FORUM 24 nyní soud pravomocně vyhrál. Jedná se o druhý rozsudek – ten první se týkal téhož článku, spor ale vedla společnost OUR Media. Valenta i jeho firma požadovali omluvu za text Problémem senátora Valenty není jen střet zájmů, ale ruská žumpa jménem Parlamentní listy. Deník FORUM 24 zastupoval doc. JUDr. Aleš Rozehnal.

V inkriminovaném článku nešlo jen o kritiku Parlamentních listů, ale také o střet zájmů, v němž se Ivo Valenta jako senátor a zároveň vydavatel média nacházel. „Soud na okraj řekl, že rozhodnutí mandátového a imunitního výboru senátu, že se Ivo Valenta nedopustil přestupku, považuje za nesprávné,“ uvedl Aleš Rozehnal.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

V předmětném článku bylo mimo jiné uvedeno, že Parlamentní listy permanentně šíří lži, dezinformace, názory extremistů a agentů StB. Dále se zde píše, že se tento web výrazně podílí na prohlubujícím se rozvratu české společnosti, na ruské hybridní válce proti západním demokraciím, čímž výrazně přispívá k udržování oligarchy Andreje Babiše u moci.

Obrana deníku FORUM 24 spočívala v tom, že se jedná o hodnotící soudy, které mají věcný základ, což bylo prokázáno předložením řady článků uveřejněných na Parlamentních listech, které obsahují dezinformace, nepravdy, jsou proruské či extremistické.

Valenta je mj. majitelem skupiny SYNOT. Senátorem byl v letech 2014 až 2020, mandát neobhájil. Do společnosti OUR Media patří kromě Parlamentních listů například regionální televize nebo Nakladatelství Olympia, které vydalo několik knih prezidenta Miloše Zemana.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články