Fialo, vař! Mimoparlamentní opozice chce po vládě nesplnitelné

Na demonstraci proti vládě Petra Fialy (ODS) v létě vlály i ruské vlajky (Jenny Nowak / FORUM 24)

Na demonstraci proti vládě Petra Fialy (ODS) v létě vlály i ruské vlajky | FOTO: Jenny Nowak / FORUM 24

Ani vítězství demokratických stran v minulých volbách nezajistilo pohádkový svět, kde by létali pečení holubi do úst občanů. Z úst opozice – parlamentní i neparlamentní – zaznívají požadavky, aby vláda sponzorovala občany. Protestující zapomněli, že nic jako oběd zdarma neexistuje. Naprosto vážně vznáší absurdní požadavek: Proud zdarma. „Požadujeme 3 MWh/rok elektřiny zdarma pro každou českou domácnost,“ píše web, který svolává na sobotní demonstraci.

Stahuji – popravdě, bez úmyslu ji podepsat – onu petici. Je až bizarní, jak jsou nároky ANTI–občanů nesmyslné, nesplnitelné, a v tomto časoprostoru nesplnitelné. „PETICE ZA 3MWh/ROK ELEKTŘINY ZDARMA určena Vládě České republiky, Poslanecké sněmovně a Senátu Parlamentu České republiky. POŽADUJEME 3MWh ELEKTŘINY ZDARMA PRO KAŽDOU ČESKOU DOMÁCNOST. Tyto 3MWh/rok naší české elektřiny z našich českých elektráren požadujeme zdarma po dobu hospodářské krize, tedy pokud je průměrná roční míra inflace vyšší než 10%.“

(Týdeník FORUM)

Tři megawatthodiny pečených holubů do úst každého občana budou požadovat demonstranti v sobotu třetího září. Kdo si myslí, že má stát někde nějakou elektrickou energii, kterou by mohl rozdávat zdarma? „Petiční výbor: Ladislav Vrabel, Jiří Havel, René Josef. Výbor může zastupovat jakýkoliv člen výboru.“

Neznám náplň osnov učiva na základní škole. Ale zcela určitě v ní není dostatečně zdůrazněna finanční gramotnost. V rámci tohoto předmětu by se ale neučilo jen to, jak se hospodaří v domácnosti. Především – protože to značná část dospělých dnes zjevně nechápe – by se opakovalo: Stát nemá žádné peníze. Ty, které spravuje, vzal lidem na daních. Stát proto nemůže nikomu a nic dávat „ze svého“, ale jenom z peněz těch, kteří platí daně. Pokud by tuto nesložitou myšlenku lidé věděli ze školy, asi by takovým nesmyslům, jaké hlásají pořadatelé chystané demonstrace, vůbec nevěnovali pozornost.

Vzhůru na východ

Na webu, kde je petice zveřejněna, se dočteme: „Česká republika na 1. místě! 03. 9. 2022, 14:00, Václavské náměstí. My, občané s různými názory, politici z “konkurenčních” politických stran a hnutí i aktivisté z různých spolků a organizací jsme došli k názoru, že nadešel nejvyšší čas se SPOJIT a společně bojovat o budoucnost naší země!“

O tom, jaká by ta budoucnost byla, netřeba pochybovat: Byla by v láptích (tradiční obuv ruských mužiků zrobený z hadrů), beranici, a plně by se řídila pokyny báťušky Putina. Organizátoři demonstrace za proud zdarma se tím nijak netají, mají to přímo v programu. Cituji:

Plyn: Česká republika potřebuje zajistit přímé smlouvy s dodavateli plynu za nízké ceny – tedy především s Ruskou federací.

Vojenská neutralita: Česká republiky by měla usilovat o dosažení vojenské neutrality, nezapojování se do války. Pokud vypukne válka mezi Západem a Východem, Česká republika se nesmí stát místem bojiště.

Politická samostatnost v rozhodování: Česká republika se potřebuje osvobodit od přímé politické poddanosti vůči EU, WHO, OSN. Především ze strany EU přichází nařízení, která česká vláda musí dle současného právního stavu respektovat.

Ladislav Vrabel, Putinův tlampač

Pan Vrabel proslul jako přední antivaxer a alternativní virolog. Po 24. únoru se však věnuje jinému tématu. Často tlumočí propagandistická sdělení ruské vlády do češtiny, do prostředí českých anti-občanů. V neděli se kromě videa (kde deklamuje do objektivu naprosto totéž) i upísnul: „Ruská televize v pořadu Solovjov LIVE v reportáži Sergeje Makarenka přinesla šokující informaci o tom, že Česká republika na svém území cvičí teroristy. Vzhledem k chování české ministryně obrany v kauze podpory terorismu proti ruské novinářce Darje Duginové to ale už tolik šokující není, pomalu si totiž začínáme uvědomovat, že česká vláda se vydala ve stopách americké administrativy a mnoha dekád neblahé paměti amerického terorismu po celém světě. Bomba, kterou měl v budově Volodarského okresu v Doněcké lidové republice nastražit agent ukrajinských zvláštních služeb Jevgenij Karpenko, totiž nakonec skončila nepoužitá v rukách doněckých orgánů. Karpenko podle nejčerstvějších informací totiž dezertoval v důsledku čistek, které spustil prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenský před dvěma týdny.“

Překládat a šířit propagandu nepřátelské velmoci je opravdu problém – a ještě větší problém je šíření nepravdivých poplašných zpráv. I to Vrabel zastane: „Na Donbas míří teroristé vycvičení v Česku spolu s bombami. Jak dlouho myslíte, že bude Rusům trvat, než dají ČR na dosud prázdný seznam teroristických zemí? Minulý rok se ČR spolu s USA jako první dvě země dostaly na obdobný a čerstvý seznam nepřátelských zemí. Je vidět, že ambice na první místo na teror-listu Ruské federace má Fialova vláda opravdu veliké.“

Samozřejmě k tomu Vrabel dopisuje: „Autor textu neznámý.“ Antivaxeři jsou stateční, vždy odhodlaní cokoliv, co melou a šíří, svést na někoho jiného.

Proud je jenom záminka

Myšlenka na proud zdarma je tak hloupá, že to zarazí. Ovšem není třeba za ní hledat nějaké spiknutí, zpravodajskou hru či skrytý záměr. Ruským švábům je úplně jedno, zda jejich požadavky dávají smysl, jsou reálné a lze je splnit. Oni velmi ochotně napadnou doslova cokoliv, co napadnout lze – včetně počínající epochy globální energetické nouze, a vyčtou to Fialově vládě. Tak proč by neprotestovali, že premiér Fiala nevaří jak hrneček z pohádky elektřinu zdarma a pro všechny, i když je to zjevný nesmysl?

Míra iracionality této skupiny anti-občanů je bezbřehá. Takto uvažující lidé však tvoří napříč euroatlantickým okruhem až třicet procent populace. A s něčím jako rozum a myšlení zásadně nechtějí mít nic společného. Tak čekám, kdy proruští antivaxeři přičtou Petru Fialovi, Georgi Sorosovi a Billu Gatesovi i tání ledovců a vymření dugonga (mořské krávy) v Číně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články