Fyzioterapeut: Jsem na třetině příjmů. Žádná státní podpora se na mě už nevztahuje

Ilustrační foto (pixabay.com)

Ilustrační foto | FOTO: pixabay.com

Dalším příběhem člověka, jehož firmu postihla koronavirová krize, je fyzioterapeut, pan Martin. Má svoji ordinaci, zároveň pracoval pro dvě zahraniční firmy. Ty s ním přerušily spolupráci již v březnu, když začala pandemie. V jarních měsících uplatnil nárok na státní podporu, na podzim už tento nárok nemá. A tak je na třetině příjmů. Jak sám říká: vydrž a přežiješ. Zásluhou státu to ale nebude.

FORUM 24 (archiv)

Pan Martin pracuje v oboru fyzioterapie třicet let, posledních deset let jako OSVČ. Od poloviny března ale působí pouze dva dny v týdnu ve své ordinaci, víc práce prostě není. Jako zdravotnické  zařízení –⁠ i když  bez smlouvy se zdravotními pojišťovnami. V roce 2012 mi bylo z VZP řečeno, že  žádné nově vzniklé rehabilitační zařízení smlouvu nedostane. Do roka ji dostal… hádejte kdo? AB je správně. Ale to je jiný  příběh –⁠ jsem nebyl sice zamčen a zakázán. Ale ač jsem se snažil rozšířit ordinační hodiny a přilákat nové klienty, jsem šťastný za to, že mi jich podstatně neubylo, popisuje fyzioterapeut.

Od března je tak na 35 procentech příjmů, od státu dostal celkově asi čtyřicet tisíc korun. Na podzim se na mne již žádná podpora nevztahuje. Mohu ordinovat. To, že lidi jsou vystrašení, omezují kontakty, bojí se chodit i s akutními obtížemi, mi vážně nepomáhá, vysvětluje, v čem je aktuálně hlavní problém pro ordinaci, která není z nařízení vlády úplně zavřená.

Juklík (Juklík)

Na rozdíl od spousty ostatních podnikatelů vydržím  a přežiji, ale jestli se mi v roce 2019 mimořádně dařilo a platil jsem nejvyšší daně v životě, tak teď vím, že za rok 2020 tento stát ode mne nedostane nic. A to zcela regulérně a s čistým svědomím, uzavírá pan Martin s tím, že svoji soukromou ordinaci rozhodně zavírat nechce a udělá všechno pro to, aby vydržel i v dalších měsících, pokud se situace radikálně nezlepší.

Deník FORUM 24 mapuje příběhy lidí, na něž dopadla koronavirová pandemie, a hlavně to, jak jim pomohl či nepomohl stát svými záchrannými balíčky a dalšími opatřeními.

Pokud i vy máte podnik, který zasáhla současná situace, a chtěli byste se podělit o svoje zážitky, napište nám na e-mail [email protected] Děkujeme!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]