Investice Moniky Babišovové, firma známější jako IMOBA, vrátila padesát milionů, které použila na zvelebení rodinného sídla premiéra České republiky. Evropská dotace sice doputovala na Čapí hnízdo s největší pravděpodobností neoprávněně, přesněji řečeno podvodně, ale koho to ještě zajímá. Teď se maká, tak nerušte pana premiéra a neotravujte s nějakým trestním stíháním.
Kauza je vyřešena. Tak by vypadal ideální scénář pro Andreje Babiše. Vrátil peníze, které neukradl a tím to hasne. Už o něm nepiště, že je trestně stíhaný, už neříkejte, že podvodně získal padesát milionů. Že to tvrdí nějaký OLAF, který v současnosti řeší i další machinace Agrofertu, jasná práce mafie a Miroslava Kalouska.
Realita je ovšem trochu složitější. Vrácení dotace zdaleka neznamená konec vyšetřování sedmi lidí, kteří se měli na podvodu, jak podivnou transakci nazývá Evropský úřad pro boj proti podvodům, stále pokračuje. Minimálně do doby, než ho Babiš jako premiér nechá zastavit. Už má dostatek pák, jak na to.
Šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů po tlaku od Babiše opustil úřad, velitel pražských policistů „dobrovolně“ opustil svou funkci, ministryně spravedlnosti je oddaná Taťána Malá z ANO, ministrem vnitra pak poddajný Jan Hamáček, který si za žádných okolností nechce Babiše rozhněvat, policejní prezident Tuhý je na odchodu. Posledním nepohodlným tak zůstává pouze vyšetřovatel Nevtípil, na nějž se určitě brzy něco najde.
Cesta je zametena a nic nebrání tomu, aby se z kauzy Čapí hnízdo stala minulost. Není přeci ve veřejném zájmu mít premiéra, který má opletačky s policií. Vypadá to špatně i v zahraničí, kde moc dobře vědí, s kým mají tu čest. Zkrátka, peníze jsou vráceny, zapomeňte.