Jaderná apokalypsa se odkládá. Pentagon nepotvrdil přesun ruských jaderných zbraní na Ukrajinu

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Pentagon zatím údaje o pohybu jaderných zbraní v Rusku, které se objevily na sociálních sítích i v médiích, nepotvrdil. USA současné počínání Kremlu nevyhodnotily jako situaci, která by mohla změnit jejich postoj k použití jaderných zbraní.

„Pokud jde o jadernou otázku, určitě jsme od Putina slyšeli řinčení šavlí. Ale nevidíme žádné známky, které by nás přiměly změnit náš postoj k jaderným zbraním,“ řekla Laura Cooperová, náměstkyně ministra obrany. Pro Hlas Ameriky uvedla, že ministerstvo nemůže potvrdit žádné údaje o přepravě ruských taktických jaderných zbraní po železnici.

Ilustrační foto. (Štěpán Mareš)

Včera The Times informovaly, že kremelský diktátor Vladimir Putin se chystá demonstrovat svou ochotu použít zbraně hromadného ničení provedením jaderného testu na hranicích Ukrajiny. Obavy z jaderné eskalace zesílily po informaci, že vlak tajné jaderné divize jede na Ukrajinu.

USA uvedly, že v případě, že Ruská federace použije jaderné zbraně proti Ukrajině, bude rozhodující odpověď Washingtonu a jeho spojenců. USA tak varovaly Kreml před „katastrofickými následky“.

Podle šéfa ukrajinské rozvědky Kirilla Budanova Rusko v blízké budoucnosti jaderný úder nezahájí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články