Koalice SPOLU se vysmála premiéru Babišovi. Zparodovala kampaň hnutí ANO

Lídři koalice SPOLU – Petr Fiala (ODS), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Marian Jurečka (KDU-ČSL). (Tony Havlík/FORUM 24)

Lídři koalice SPOLU – Petr Fiala (ODS), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Marian Jurečka (KDU-ČSL). | FOTO: Tony Havlík/FORUM 24

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek oficiálně zahájil kampaň svého hnutí pro podzimní parlamentní volby. Internet téměř okamžitě zaplavilo množství parodií na slogan „Až do roztrhání těla“, který Babišovi marketéři vymysleli pro letošní boj o sněmovnu. Využila toho i koalice SPOLU. Ta vytvořila vlastní verzi kampaně vládního hnutí, do světa dokonce pustila i webovou stránku s adresou azdoroztrhanitela.cz.

„Budu se za vás rvát až do roztrhání těla,“ vyšlo ve čtvrtek v Ústí nad Labem z úst premiéra Andreje Babiše. Právě tato slova použilo vládní hnutí jako svůj volebního slogan. Toho okamžitě využila opoziční koalice občanských demokratů, lidovců a TOP 09.

„Budu bránit komunisty až do roztrhání těla,“ hlásá jeden z plakátů, který koalice SPOLU umístila na své sociální sítě. „Budu čerpat dotace až do roztrhání těla,“ trefuje se do Andreje Babiše další z nich. „Zadlužím vaše děti až do roztrhání těla,“ paroduje koalice kampaň premiérova hnutí.

„Jde o naši reakci na kampaň, kterou dnes představilo ANO. Součástí této reakce jsou i grafiky, které jsou umístěny na facebookové stránce ODS a upozorňují na hrozby, kterým Česko čelí. Našim cílem je na tyto hrozby upozornit voliče a ve volbách je zastavit,“ prozradil webu Aktuálně.cz mluvčí ODS Václav Smolka.

Koalice SPOLU dokonce vytvořila webové stránky azdoroztrhanitela.cz, na kterých vyzývá voliče, aby jí odevzdali svůj hlas ve volbách. „Budeme bojovat, dokud nezvítězí změna. Až do roztrhání těla,“ objevilo se na webu.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

Kampaň před říjnovými sněmovními volbami představilo hnutí ANO ve čtvrtek v Ústí nad Labem. Andrej Babiš v kanonádě velkolepých slibů hovořil například o zvýšení důchodů, rodičovské nebo snižování daní.

Akci nečekaně navštívil i premiérův syn Andrej Babiš mladší, který označil hnutí ANO za sektu, jež oblbuje český národ. Přímo před novináři pak svému otci z očí do očí vzkázal, že je podle soudního znalce v oboru psychiatrie psychicky v pořádku. Tedy opak toho, co premiér veřejně proklamuje.

Babiše i jeho syna v tu chvíli oddělovali členové ochranky. „Jak se cítíš, když mě teď vidíš před obličejem? Věříš víc ve věci mezi nebem a zemí, myslíš, že bych tě takhle našel? Jak se cítíš? Proč jsi mi ublížil s tím Rusem, s tím Protopopovem? Budu se bránit a budu bojovat,“ konfrontoval Babiš mladší premiéra, který zůstal jako opařený.

„Dnes máš narozeniny, jsem naštvaný, ale informace, že jsem psychicky v pořádku, by měla být nejlepší věc, kterou bys ty mohl na narozeniny slyšet,“ pokračoval syn premiéra.

„Přeju ti hodně štěstí ve tvé kampani a oblbování českého národa tvojí sektou ANO. Ještě se uvidíme. Ale na dálku, jo. Budeš mě vidět v médiích. Měj se,“ uzavřel Babišův syn a odkráčel. Více informací o celé události včetně videa najdete ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]