Kobza z SPD označil podporovatele Ukrajiny za neukojené mocichtivé feny. Tohle je úroveň dnešní opozice

Jiří Kobza (ČTK)

Jiří Kobza | FOTO: ČTK

Jiří Kobza z SPD se vyjádřil k problematice slušnosti, vkusu a mravů. Napsal, že „fábor s Putinem v pytli pro mrtvé na fasádě budovy ministerstva vnitra překročil veškeré hranice“. A ještě má výhrady ke způsobu komunikace naší vlády. Od poslance strany, kde se jakákoli odchylka od názorů předsedy bleskově trestá a kde kvete nevkus ohledně postoje ke zločinnému putinovskému režimu, to skutečně sedí.

Pan Kobza není zrovna příkladem vzdělance s kritickým myšlením. Letos v létě například odhalil, že Američané nikdy nepřistáli na Měsíci.

„Dnešní zpravodajství čt24 mne pobavilo. NASA prý vyšle sondu na Měsíc, na které budou figuríny, na kterých je tkáň, na které prý budou zkoumat vliv radioaktivity a kosmického záření,“ napsal dne 17. srpna na facebooku. „Bum! Takže Apollo nic nezjistilo? Zjišťují to až nyní? Kosmonauti Apolla prý proletěli 2x Van Allenovy pásy radioaktivity, kterou v uctivé vzdálenosti od Země drží magnetické pole, a dožili se 90 let, radioaktivita neradioaktivita, kosmické gama záření nezáření? Myslím, že tím je konečně zodpovězená otázka, zda Američané byli na Měsíci, anebo zda šlo o Hollywood. Asi si myslí, že už jsme zapomněli…“

()

Vysvětlovat panu Kobzovi, jaký je rozdíl mezi několika dny cesty na Měsíc a zpět v dobách letů Apolla a plánovanými dlouhodobými projekty dnešní doby, je asi zbytečné. Kdyby ho to skutečně zajímalo, mohl by si to snadno zjistit. Jemu jde ale o to, že Američané lžou a ani na ten Měsíc se nedokázali dostat. Podobně „inteligentní“ je celá agitace SPD Tomia Okamury, a jak se zdá, k úspěchu jim to stačí.

Teď se Jiří Kobza pustil do otázek naší zahraniční politiky, čemuž rozumí asi stejně jako letům na Měsíc, tedy vůbec. V Parlamentních listech 31. 10. čtenářům sdělil, že nejsme ve válce, jak to tvrdí „naše vrchnost“, ale když to bude „pokračovat tímto směrem“, tak není vyloučeno, že v ní budeme. Vinu za to ponese „pouze ta elita, která nás do té cizí války žene“ a která „dodává jedné bojující straně naše zbraně, a když dojdou, půjčí si desítku miliard v cizině, aby mohla ve svém válečnickém třeštění pokračovat“, zatímco občané budou mrznout, nebudou mít na elektřinu, jídlo a léky.

Podle Kobzy máme vládu vlastizrady, která se chová jako vláda za protektorátu a papouškuje hesla protektorů („a je jedno, zda sídlí v Praze, nebo za oceánem“) a údajně trestá ty, kdo si dovolí mít jiný názor.

Rozkošný Kobzův vyjadřovací styl ještě stojí za ocitování: „Vy odporné novinářské prostitutky, vy zbabělí mamánci bojující na PC z mámina gauče své války jak dětské hry, vy neukojené mocichtivé feny, vy všichni, co se tak zoufale snažíte dostat naši zemi a nejlépe celou Evropu do války, která navíc ani není naše…“

()

Pak ještě nadává další generaci, která si žije ve světě dostatku a nekonečných studentských mejdanů na Erasmu a nemá žádné povinnosti, jen práva a nároky a tak dále. A ještě přidá výhružku, že se „jeho“ generace bude „pokoušet bouchnout do stolu“, aby se vláda vrátila do těch správných rukou.

Tolik politik SPD a znalec kosmonautiky Kobza.

Když se má vláda vrátit do něčích rukou, znamená to, že už kdysi v těch rukou byla. Jaké ruce má Kobza na mysli? Gustáva Husáka, Václava Havla, Václava Klause, Miloše Zemana, nebo snad Čalfy, Grosse, Špidly, Paroubka, Topolánka, Sobotky a Babiše? Jaké ruce jsou v Kobzově pojetí ty správné?

Kobza a Tomio Okamura ale nevypadají, že by chtěli někomu nějakou moc vracet, spíše by ji chtěli pro sebe.

Možná tím ale okamurovci myslí Moskvu. Ze všech současných problémů obviňují Putina a jeho režim asi tak nejméně. Nepřítelem je podle intenzity jejich kritiky především momentální vláda, zlý Brusel a Američané. Stejně tak to líčí trikolorovci, Institut Václava Klause, komunisté (kromě Jiřího Dolejše), bobošíkovci (v počtu dvou), ultrakonzervativní katolíci z Protiproudu Petra Hájka a další prokremelské oddíly.

Kobza z SPD ukazuje, jak dnes vypadá naše parlamentní opozice a její spojenci. Takhle normální demokracie dost dobře fungovat nemůže.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články