Soudruh Roman Blaško se na webu Halonoviny.cz (1. října) velmi rozhořčil nad tím, jak se u nás ubližuje komunistům, všechno upadá a falšuje se historická paměť. Je to dost zoufalé volání, protože komunisté budou postupně muset kvůli chřadnoucí podpoře lidu přejít od Internacionály k Pochodu padlých revolucionářů.
Blaško nejdřív bojovně vyzývá, jak má smysl jít k volbám: „Musíme bojovat o každou kótu i o každičký hlas, musí nás být vidět i slyšet. Především dnes, kdy nám rozbíjejí a přepisují naši historickou pravdu a chtějí stavět nové nacisticky zrádcovsky zbarvené základy a zničit naši národní suverenitu.“
Pokud jde o tu suverenitu, byl to přece Klement Gottwald, kdo vykládal, že se komunisté jezdí do Moskvy učit, jak jiným Čechům zakroutit krkem. Po uchopení moci sem naběhli sovětští poradci, kteří zdejším komunistům radili, které soudruhy je třeba pověsit. O dvaceti letech loutkové komunistické vlády zavedené po ruské okupaci škoda mluvit.
Ale soudruh je znepokojen jedním výročím, byť ho zmiňuje skoro s třítýdenním zpožděním: „Je to něco málo přes rok (19. září 2019), co přijali v Evropském parlamentu rezoluci o Významu evropské paměti pro budoucnost Evropy, a jen připomínám, že z českých europoslanců hlasovala proti této zločinné rezoluci jen Kateřina Konečná (KSČM).“
Pak následuje poněkud nesourodý výčet toho, co se u nás od té doby událo: Byl „zlikvidován“ památník se sochou maršála Koněva, odhalena pamětní deska „vlastizrádným“ vlasovcům, přejmenováno „náměstí před ambasádou Ruské federace z náměstí Pod kaštany na náměstí s českým národem nikterak spojeného ruského mafiána Borise Němcova“, vztyčen mariánský sloup, uveden film s názvem „Krajina ve stínu“ „o tom, jací jsou Češi svině a jak vraždili Němce“ a tak dále. Zmíněn je moderátor České televize Jakub Železný, který podle autora „pozurážel našeho prezidenta generála Ludvíka Svobodu“. Pak tu ještě byla „řada výstav protikomunistických, rusofobních, antisocialistických a antisovětských“. Vydal se kalendář s „osobnostmi Třetí říše“ a objevil se nějaký film, „kde jednou z hlavních postav je Hitler“.
Prostě ukázka komunistického myšlení v roce 2020. Všechno splácané dohromady, jako by nějak souvisel mariánský sloup a nějaký kalendář s nacistickými potentáty s evropskou rezolucí o historické paměti.
Vyvracet ty nesmysly nemá smysl, za pozornost stojí zmínka o „ruském mafiánovi Borisi Němcovovi“. Boris Němcov, politik a někdejší ministr stojící v opozici proti putinovské fašistické juntě, byl zastřelen poblíž Kremlu. Kdo vraždu objednal a naplánoval, se nikdy nevypátralo. Těch mrtvých příslušníků opozice je v Rusku hodně. Jednou za tím stojí jacísi záhadní Čečenci, jindy jde o všelijaké „nehody“ a údajné „sebevraždy“. Tohle všechno současný český komunista přehlíží a nelíbí se mu potřeba „historické paměti“. My bychom ji v mnohém rádi oživili, jen máme nějaká bílá místa, protože soudruzi ze Státní bezpečnosti nechali po listopadu 1989 běžet skartovačky naplno. Do moskevských archivů se hned tak nedostaneme, takže se pak někdy musíme držet osvědčeného „po ovoci poznáte je“.
Svoboda slova je dobrá i k tomu, že některým lidem dává možnost se dokonale odkopat, a oni toho využijí. Tak jen pište a publikujte, soudruzi. Kdybychom náhodou ztratili ze zřetele, co jste zač (což nehrozí), vy nám to vždycky zase znova v celé kráse připomenete.