Kontroverzní Michálek zůstává v čele pirátských poslanců. Neohrozil ho ani pokus o odvolání

FB Jakub Michálek

Jakub Michálek | FOTO: FB Jakub Michálek

Místopředseda Pirátů Jakub Michálek dnes obhájil svou pozici v čele poslaneckého klubu strany. Uvnitř klubu se nenašel ani vyzyvatel. Jeho pozice tedy neohrozilo opětovné hlasování o jeho odvolání z čela strany ani výroky o zániku strany TOP 09, který před nedávnem rozvířil sněmovní vody.

„Mojí vizí je pokračovat v tom, aby poslanecký klub Pirátů zůstal špičkovým pracovištěm. Jak jsem uvedl před dvěma lety, chceme držet vysoké standardy, bavit se, dělat práci, kterou od nás lidi očekávají, a být motorem růstu Pirátské strany,“ uvedl po svém znovu zvolení Michálek.

Jeho cílem má být nyní přesvědčit zklamané voliče ANO s tím, že chce usilovat o lepší a praktickou spolupráci v rámci opozice. Za praktickou by ale zřejmě považoval takovou, kdy by došlo ke snížení počtu opozičních stran zánikem TOP 09, jež by se podle jeho prosincových vyjádření měla zbavit šéfa svého poslaneckého klubu Miroslava Kalouska a následně se integrovat do ostatních stran.

Sama šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová tehdy jeho výroky označila za kádrování s poukazem na vzrůstající volání voličů po slučování opozičních stran. „Na Letné zazněl jasný požadavek – je potřeba vyřešit oslabení voličských hlasů a roztříštěnost opozice. Byl to apel na nás, politické strany. Jsem přesvědčena, že takhle lze porazit Andreje Babiše i Miloše Zemana. Kádrování našich poslanců je jen voda na jejich mlýn,“ uvedla na Twitteru.

Podporu uvnitř pirátských poslanců ale Michálek zřejmě neztrácí. Prvním místopředsedou klubu dále zůstal Lukáš Černohorský, řadovými místopředsedy byli zvoleni Lukáš Kolářík, Martin Jiránek a Jan Lipavský. Funkční období předsednictva klubu je dvouleté.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner