Koten z SPD se po mikrovlnkách pustil do problematiky ledniček. Opět originálně

Poslanec SPD Radek Koten (ČTK)

Poslanec SPD Radek Koten | FOTO: ČTK

Poslanec za SPD Radek Koten je známý svým vášnivým zájmem o moderní technologie a jejich dopad na život člověka. To by samo o sobě bylo v pořádku. Drobný zádrhel je jen v tom, že pan Koten vykládá nesmysly. Nepříliš kriticky myslící publikum z řad stoupenců SPD se potom vždycky tak rozhořčí, že by jim to snad mohlo uškodit. Poslanec by si na to měl dávat pozor, jestli chce své voliče udržet ve formě.

Teď pan Koten na svém facebooku sdílel zprávu, že v Evropské unii nastane konec ledniček, a doprovodil to rádoby vtipným obrázkem. Lidé už to pro pobavení sdílejí.

„Co budete dělat, když ledničku ani mrazák v EU nekoupíte? (Ani klimatizaci nebo auto s klimatizací a na benzín nebo naftu?)“

Radek Koten se kdysi proslavil svým příspěvkem o škodlivosti mikrovlnek. Tehdy také získal oblíbenou přezdívku „mikrovlnka Koten“. V červnu 2016 na sociálních sítích sdílel článek z dezinformačních webů s titulkem „Z tohoto důvodu Rusko v roce 1976 zakázalo mikrovlnné trouby. Informace, které vám zachrání zdraví“ a připojil komentář „Stroj, který nás pomalu zabíjí. Hlavně nenápadně“.

Když byl tázán, proč vykládá nesmysly, vytáčel se.

()

„Beru to čistě pragmaticky, z technického hlediska. Sdílel jsem to z těch důvodů, že je zapotřebí vyvolat určitou diskuzi lidí, kteří se k tomu mohou vyjádřit. Z technického hlediska čistě jako mechanik-elektronik – je to moje parketa, protože někdy od roku 1979 jsem studoval elektrotechniku – vím, co dokáže mikrovlna s živým organismem. Vím, že jeden technik, když zkoušel mikrovlnku, tak tam nechal několik vteřin ruku a posléze to nebylo úplně ono. Konkrétně u tohoto příspěvku mě však zajímalo, jak lidé budou reagovat,“ řekl 23. listopadu 2017 Parlamentním listům.

Teď tedy přišel s tím, že EU zakáže ledničky. Když to pod jeho příspěvkem někteří lidé zpochybňovali, pokusil se uvést argument.

„Ve středu 1. 3. 2023 budou členové Výboru pro životní prostředí Evropského parlamentu (ENVI) hlasovat o zákazu chladniček, mrazáků a klimatizací obsahujících F plyny (fluorované plyny). V praxi použitelná náhrada za tento typ chladicího média neexistuje, takže v celé EU by v případě schválení návrhu zákazu SF6 do 10 let musela skončit nejen veškerá výroba, ale i prodej potravin,“ píše poslanec.

Hokejová legenda Jiří Hrdina v tričku Bez Babiše a Okamury bude nejlíp! (FORUM 24)

Na to reagoval přispěvatel jménem Flastenec není vlastenec: „Nafukování a lá SPD. Tento typ produktů už ani dnes téměř nekoupíte. V Británii se tento typ ledniček a mrazáků nevyrábí už od roku 2015. Celosvětová produkce toho typu produktů pak tvoří vážně minimum. Navíc v drtivé většině případů se toto netýká běžných spotřebitelů, ale především obchodních řetězců. Některé z nich totiž používají tento typ chladicích boxů v obchodech. Ale kdybych chtěl po SPD ověřování faktů a nějaké znalosti, to bych byl asi moc drzý, co?“

Kotena ale nemůžete vyvést z míry. Je mistrem analogií a pomocných argumentů v duchu selskorozumu pro našilidi.

„Jen si zjistěte ‚chladiva‘, která je možné používat v uvedených zařízeních. Již jeden skandál stačil, kdy bylo předepsáno EU sice ‚eko‘ chladivo do automobilů, mělo jen jednu vadu. Při havárii prudce hořelo a emise byly smrtelně toxické. Mercedes ho tehdy odmítl nasadit do svých automobilů, protože mu na zákaznících ještě záleželo. Co se tedy bude dít nyní, když debilové bez vzdělání vedou tento spolek? Takové direktivy přece nemohou ovlivňovat životy stovek milionů lidí. Nebo je to ‚košer‘?“ trumfuje zákonodárce.

Ilustrační foto. (Pixabay/NoName_13)

Flastenec není vlastenec mu na to odpověděl: „Já si okolnosti kolem tohoto zjišťoval už právě v roce 2015, kdy Británie zaváděla tento zákaz výroby. Také díky tomu vím, že tyto přístroje běžně většinou nikdo nemá doma a ani je nenakupuje, a s největší pravděpodobností je najdete jen v obchodních řetězcích v podobě chladicích pultů a boxů.“

My pochopitelně nemusíme věřit automaticky ani panu Kotenovi, ani panu Flastenci. Když se ale podíváme, jak to je, máme v EU skutečně regulaci F plynů už od roku 2014, a jde tedy jen o úvahy o jejím rozšíření.

Pan Koten a oddaní stoupenci SPD se jistě nemusí bát, že by neměli v čem chladit pivečko a bůček, popřípadě červy, co chce EU údajně zavést místo masa, jak vykládají jiné „alternativně věrohodné“ zdroje, třeba Aeronet.

Máme jen obavy, že pokud to takhle půjde dál, lidem určitého typu se život stane poněkud nepříjemným. Musí se obloukem vyhýbat mikrovlnkám, výbušným benzinovým autům s podezřelým chlazením, výbušným elektroautům, 5G zářičům, ledničkám, lidem očkovaným proti covidu, Ukrajincům s TBC, muslimům s bombami, válečným štváčům (Černochová), lidem, co chtějí druhé nechat umrznout (Pekarová), nacistům, neomarxistům a Pražákům. Možnost pohybu se v naší ne moc velké zemi bude dost komplikovat. Zvlášť když je obloha ve dne plná chemtrails a v noci vás může kousnout geneticky upravený netopýr z tajných laboratoří na Ukrajině.

Protože jsou však naši vlastenci odolní vůči všemu (včetně faktů), tak to nějak zvládnou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články