Další děsivé informace se objevily v souvislosti s posledními dny Jaroslava Kubery. Jeho manželka Věra už před časem České televizi řekla, že byl její muž několik dní před smrtí vystaven obrovskému tlaku ze strany Číňanů a Pražského hradu. Týden před smrtí byl na obědě u Miloše Zemana. Věra Kuberová teď prozradila, co se dělo, když se její muž od prezidenta vrátil.
„Nátlak byl hodně velký. Zvracel, když se vrátil z Hradu, tlačili na něj jak psychicky, tak mám podezření, že i jinak. Když jsme žádali o toxikologickou pitvu, tak nebyla provedena. Nějaké výsledky pitvy po třech měsících máme, ale je to takové oficiální, že ničemu nevěřím,“ řekla CNN Prima NEWS manželka zesnulého předsedy Senátu Parlamentu ČR.
Během lednové schůzky na Hradě mu prezident Zeman a spol. předali výhružný dopis od Číňanů, ke kterému se Pražský hrad připojil. Podle některých médií byl iniciátorem dopisu od Číňanů sám Zemanův kancléř bez bezpečnostní prověrky Vratislav Mynář. Po této schůzce, která byla pro Jaroslava Kuberu evidentně děsivá a skličující, se za dalších několik dní setkal pouze mezi čtyřma očima s čínským velvyslancem. Po dalších třech dnech šéf Senátu umírá.
Manželka a dcera Jaroslava Kubery od začátku požadovaly, aby byla provedena toxikologická pitva. Obávají se, že mohl být otráven. Podivné a neobvyklé je už to, že na výsledky pitvy musely čekat déle než tři měsíce. Podezření na otravu zmínil také Kuberův stranický kolega z ODS a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný, který se s Jaroslavem Kuberou setkal dva dny před jeho smrtí.
Velmi zarážející je to naprosté ticho kolem znepokojivých událostí, které provázely poslední dny zesnulého předsedy Senátu. Druhý nejvyšší ústavní činitel zemře za mimořádně podezřelých okolností a nikdo kromě jeho rodiny nevolá po vyšetřování. Žádný detektiv se do toho nepouští, ministr vnitra, premiér, nikdo nevydá prohlášení, ve kterém by žádal o prošetření úmrtí předsedy Senátu.
Jaroslav Kubera zemřel po tom, co trval na své návštěvě Tchaj-wanu. Číňané a Pražský hrad proti jeho cestě dlouhodobě bojovali. Nástupce Jaroslava Kubery ve funkci předsedy Senátu Miloš Vystrčil se rozhodl rázně: na Tchaj-wan poletí na konci srpna. Místo ve vládním speciálu nabídl také Věře Kuberové, která nabídku pravděpodobně přijme. Také na Vystrčila zkoušejí Číňané tlačit, za jeho rozhodnutí ho nevybíravě a trapně kritizuje Pražský hrad.
Z tragické smrti Jaroslava Kubery by si měl Miloš Vystrčil vzít několik ponaučení. Například nepovídat si mezi čtyřma očima s čínským velvyslancem a nechodit na oběd k prezidentu Zemanovi.