Místopředsedkyně hnutí ANO má úzké kontakty s obviněným v kauze Dozimetr

Jana Mračková Vildumetzová (ANO) (ČTK)

Jana Mračková Vildumetzová (ANO) | FOTO: ČTK

V den, kdy Andrej Babiš (ANO) v poslanecké sněmovně řečnil o důvodech k vyslovení nedůvěry vládě na schůzi, k jejímuž svolání bylo jedním z hlavních důvodů setkávání politiků z vládní strany STAN s podnikatelem zatčeným v kauze Dozimetr, přišel server Neovlivní s důkazy, že místopředsedkyně jeho hnutí ANO Mračková Vildumetzová se stýkala s dalším zatčeným v této kauze, se Zakaríhou Nemrahem.

Manželé Mračkovi se se zatčeným podnikatelem stýkali delší dobu. „Znali se všichni tři delší dobu, bylo to až na přátelské bázi. Zaki (Nemrahova přezdívka) za nimi jezdil i na Karlovarsko, odkud Mračkovi pocházejí,” uvedl svědek, který má o jejich vztahu detailní informace a redakce Neovlivní má jeho svědectví k dispozici.

(Týdeník FORUM)

Sám Babiš na zjištění zareagoval na tiskové konferenci: „Paní Mračková se schází se svým manželem, takže je to dezinformace… Paní Mračková má manžela, s kterým chodí někde, s dotyčným pánem se scházel její manžel, co je funkcionář z ODS.”

Obdobně nesouvisle a zmateně odpověděla i předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová: „Znova opakuji, ten server nemluví o jejím manželovi, panu Mračkovi, který je vysokým funkcionářem ODS a který byl kamarádem toho člověka. Ona je prostě jenom vedlejší produkt toho hlavního problému. My jsme o tom byli informováni, důvěřujeme jí – ona je dneska ještě v karanténě, měla covid – a má naši důvěru.”

Jenže podle Neovlivní se s Nemrahem nescházel jen Jan Mraček, ale přímo sama Vildumetzová Mračková, přestože se snažila všechna podezření přehazovat na manžela. Ze zasedání sněmovny se ze zdravotních důvodů omluvila, a přestože podle Schillerové má covid a měla by tudíž být v karanténě, zveřejnila na svém profilu na faceboku fotografie ze setkání se seniorkami.

Koaliční politici ji vyzvali k rezignaci. „Já myslím, že když odešli jiní, tak by Jana Mračková Vildumetzová měla také odejít z vedení sněmovny. Buď sama rezignovat, nebo by mělo být projednáno její odvolání,” uvedl na twitteru kupříkladu lídr lidovců Marian Jurečka.

Petr Gazdík, poslanec STAN, se obrátil na dalšího aktivního člena ANO Patrika Nachera, který hlasitě vystupoval proti kontaktům některých členů hnutí STAN s obviněnými z kauzy Dozimetr: “Kdy vyzveš Ty a Hnutí ANO 2011 ⁦ Vildumetzovou ⁩k rezignaci? Šel jsem Vám příkladem, jak jste po tom volali. Nebo je to opět DVOJÍ METR a politickou kulturu vyžadujete jen u jiných?”

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články