Nic proti odměně pro kadeřníka a fotografa, statisíce pro náměstky jsou nehoráznost, píše Bábek Schillerové

Předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek  (Podnikatelské odbory)

Předseda výboru Podnikatelských odborů Radomil Bábek | FOTO: Podnikatelské odbory

Podnikatelské odbory s určitou shovívavostí uznávají, že kadeřník a fotograf ministryně financí Aleny Schillerové si za své neobyčejné pracovní výkony, o nichž nás Babišův aparát každodenně přesvědčuje na sociálních sítích dotyčné ministryně, plně zasluhují odměnu. V otevřeném dopisu ministryni Schillerové však protestují proti statisícovým odměnám náměstkům a šéfům sekcí na ministerstvu financí.

Zatímco podnikatelé a živnostníci strádají, všichni úředníci mají jistotu plného platu, zdůrazňují Podnikatelské odbory v otevřeném dopisu hlavní rozpor, pro který šéfům ministerského aparátu rozhodně nenáleží žádné odměny. Ani za rok trvání koronakrize nebyli totiž schopni vytvořit srozumitelný, transparentní a spravedlivý model podpory postiženým živnostníkům a malým podnikatelům.

Dopis uvádíme níže:

Otevřený dopis JUDr. Aleně Schillerové

Věc: Statisícové odměny vysokým úředníkům MF ČR

Vážená paní ministryně,

s jistou mírou pochopení bychom přijali informaci, že jste vyplatila odměnu své kadeřnici a fotografovi. Sice jsou to obory, kterým jste zakázali pracovat, ale asi jste nějak zákazy obešla, a to není předmětem našeho dopisu. Pravděpodobně jsou to živnostníci, a o tom, že odvádějí velmi dobře svoji práci, nás všechny Vy osobně dennodenně přesvědčujete na sociálních sítích. Naopak velmi důrazně protestujeme proti statisícovým odměnám pro náměstky a ředitele sekcí na Vámi řízeném ministerstvu financí.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Výsledky práce Vašich vysokých úředníků jsou z pohledu daňových poplatníků tristní. Zatímco sektor služeb a maloobchodu se i Vaší vinou a vinou Vašeho ministerstva ocitl v krizi, všichni Vaši úředníci mají stále zajištěné plné platy. Ministerský aparát pod Vaším vedením nebyl schopen za rok trvání koronakrize vytvořit srozumitelný, transparentní a spravedlivý model podpory postiženým živnostníkům a malým podnikatelům, tedy občanům, kterým Vaše vláda vzala práci.

Vláda, jíž jste členkou, devastuje svými opatřeními ekonomiku a podílí se na likvidaci malého podnikání. Slibovali jste tu bilion korun na záchranu podnikání, jindy 800 miliard na půjčky zasaženým podnikatelům a živnostníkům, pak zase stoprocentní (!) kompenzace nákladů zasaženým sektorům. Nic jste nesplnili, jen se neustále snažíte přesvědčit veřejnost o neexistující „báječné“ podpoře podnikatelům.

Na přímou podporu živnostníků, kterým Vaše vláda znemožnila a stále znemožňuje pracovat, peníze nemáte, firmám ordinujete přísnou dietu a děláte, jako by si za svoje krachy mohly samy.

Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová (oba ANO)
 (ČTK)

Na straně druhé dáváte státním úředníkům statisícový dárek jako bonus ke statisícové měsíční výplatě! V situaci, kdy země chudne, firmy a živnostníci vaší vinou krachují a nevidíme perspektivu oživení ekonomiky, to musíme označit za mocenskou zvůli, za úřednickou drzost.

Paní ministryně Schillerová, statisícové odměny, které jste vyplatila náměstkům a ředitelům sekcí na ministerstvu financí, jsou nepřiměřené, neodůvodnitelné a nespravedlivé. Vypadají spíše jako odměna za loajalitu. Připomínáme, že Vaším úkolem je správa státních financí, tedy prostředků, které jsme vám svěřili my, daňoví poplatníci. Odměnit v současné těžké situaci, kdy si většina lidí utahuje opasek, vysoké, dobře placené úředníky statisícovými částkami, je nehoráznost.

Podnikatelské odbory žádají, abyste zrušila veškeré odměny úředníkům za loňský krizový rok, a abyste okamžitě rezignovala, protože jste podle všeho porušila principy dobré správy svěřených prostředků.

MF_otevřený dopis_A.Sch_14.3.21

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]