Opozice rozjela orgie nenávisti. Je to nebezpečné

(profimedia.cz)

FOTO: profimedia.cz

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a jeho kolega, šéf hnutí SPD Tomio Okamura, boří hranice představitelného. Babišovy noviny, členové jeho hnutí i on sám soustavně šíří nenávist proti vládě i proti ukrajinským uprchlíkům. Okamura, jehož rétorika je od Babiše v podstatě k nerozeznání, dělá totéž. A společností se postupně šíří zlo, hysterie a vztek, které nemají jiné opodstatnění než tuhle tvrdou kampaň opozice. Následky mohou být strašné.

„A teď přichází Jurečka podruhé. Našim dětem, rodiny… dostanou jen pět tisíc korun! A já se ptám, proč jenom do osmnácti let, když děti chodí do školy až do dvaceti šesti? Proč ukrajinské děti dostanou šestkrát pět tisíc… Ukrajinské děti do dvaceti šesti let! A české děti jenom do osmnácti let? Proč? Proč nedají všem stejně? Kde je ta solidarita? Pekarová Adamová, Rakušan, všichni mají plnou hubu tý Ukrajiny. Kolik mají peněz? Pekarová bere tři sta litrů. Ani jeden plat nedala.“ Toto je autentická citace ze setkání Andreje Babiše s občany během jeho výjezdů „obytňákem“. Na dalším výjezdu Pekarovou Adamovou označil za „symbol zla a nenávisti“.

Předseda hnutí ANO, který stále neví, zda bude kandidovat na prezidenta, dělá úplně všechno pro to, aby českou společnost definitivně rozeštval. Vybral si naprosto stejné cíle jako ruská propaganda – předsedkyni poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou, ceny energií a vládu Petra Fialy, ukrajinské uprchlíky. Bez ohledu na probíhající válku na Ukrajině Babiš naprosto cynicky zneužívá složité situace.

Babišově rétorice odpovídají i jeho sociální sítě. Tak například 29. srpna se na jeho facebooku objevily tyto příspěvky:

„Bojí se nás.“

„Pohrdají vámi. Kašlou na vás. Dosáhli svého, mají koryta. Být ve vládě je vrcholem jejich kariéry. Ve svojí profesi by tohoto nikdy nedosáhli, proto se potřebovali živit politikou. Proto tam jsou. Kvůli sobě.“ – a u toho fotografie smějících se Petra Fialy a Víta Rakušana.

K tomu přidejme hlavní titulky Mladé fronty DNES z posledních dní.

Hejtmani vládě: Nemáme na energie (22. srpna)

Nemocní: 18 stupňů v bytě nepřežijeme (23. srpna)

4000 na energie? „Plivnutí do vody“ (26. srpna)

Fiala dostal od lídrů ODS nůž na…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články