Ještě se dostatečně nepodařilo rozptýlit obavy o to, zda je na dokumentu k ustavující schůzi nové sněmovny skutečně podpis prezidenta, a už tu jsou další zvláštní signály. Ty naznačují, že se na Hradě může dít spousta věcí, o nichž nemá Miloš Zeman vůbec ponětí, nebo si třeba jen neuvědomuje, že je posvětil.
Video, které prezentoval Vratislav Mynář a na němž hlava státu podepisuje jakýsi papír, mělo být důkazem o tom, že se prezident těší dobré kondici a nic mu nebrání vykonávat jeho funkci. O pár dní později ovšem Ústřední vojenská nemocnice předala senátu zprávu, která tvrdí pravý opak.
Navíc také horní komoru parlamentu obeznámila s tím, že o špatném zdravotním stavu prezidenta byl již dříve informován jeho kancléř. Začalo se tak ještě intenzivněji spekulovat o tom, co se vlastně mohlo poslední týdny na zámku v Lánech dít a do jaké míry o důležitých věcech rozhodoval Zeman.
Další podivné informace se objevily v průběhu posledního týdne. První bylo překvapivé ocenění Miroslava Černoška státním vyznamenáním. I sportovní novináři, kteří jsou často obeznámeni s tím, kdo z lidí z jejich ranku dostane medaili, byli v rozpacích. Nejen, že se Zeman o sport vůbec nezajímá, ale zvláštní je také to, proč vyznamenal člověka, jehož pověst v kuloárech je stejně kontroverzní jako u dalších sportovních šíbrů typu Jansty či Pelty.
Mnozí proto začali pochybovat o tom, zda skutečně všechny osoby, které 1. ledna 2022 dostanou státní vyznamenání, vybíral Zeman. Jak už se totiž delší dobu ví, na dokument, kde jsou uvedena všechna jména oceněných, není třeba prezidentův podpis, ale stačí pouze razítko.
Další zvláštní událost, která vzbuzuje pochybnosti o dění v Kanceláři prezidenta republiky, je zjištění serveru iRozhlas.cz, který upozornil na podezřelou milost udělenou Milošem Zemanem. Olomoucký podnikatel Pavel Podroužek, kterému byl odpuštěn zbytek trestu kvůli jeho údajnému špatnému zdravotnímu stavu, na tom zřejmě není až tak zle. Jak se ukázalo, omilostněnému muži jeho nemoc nebránila v tom, aby po propuštění znovu nastartoval svůj byznys a navíc ho zdatně rozšířil.
Podivné je nejen to, koho si Zeman vybral proto, aby mu udělil milost, ale také doba, kdy to měl udělat. 14. září byl totiž prezident převezen do Ústřední vojenské nemocnice, kde strávil osm dní. Tehdy se Hrad vůbec neobtěžoval oznámit, proč hlava státu musela znenadání do nemocnice, tajila i důvod, proč se původně oznámený čtyřdenní pobyt dvojnásobně prodloužil.
Stejně jako v případě státních vyznamenání je třeba si položit otázku, zda Miloš Zeman byl v důležité momenty ve stavu, kdy by si uvědomoval, co dělá, a zda jeho indispozice, která může být způsobena zhoršující se demencí, jak tvrdí psychiatrička Džamila Stehlíková, umožňuje výkon funkce.
Lékařské konzilium, které se nad prezidentovým zdravím bude nyní scházet, snad brzy poskytne odpověď. Ta se také čeká od policie, která vyšetřuje okolí Miloše Zemana, na něž bylo podáno několik trestních oznámení. Do té doby by ovšem měly být veškeré úkony, které má v gesci hlava státu, odloženy.