Přesně před 71 lety, 23. února 1949, komunisté schválili zákon o Jednotných zemědělských družstvech. V praxi to znamenalo konec svobodného podnikání v zemědělství v Československu. Desetitisíce lidí přišly o majetek a střechu nad hlavou. Naprosto nevinné rodiny bolševici okradli o všechno a vystěhovali je na druhý konec republiky. Zákon o JZD je jedna z největších zrůdností, za kterou komunisté stojí.
Zákon stanovoval. že v každé obci mělo vzniknout Jednotné zemědělské družstvo. Do družstva měli vstoupit všichni rolníci i velcí sedláci. Měli odevzdat půdu, mechanizaci, zvířata. Všichni potom měli hospodařit na společném majetku. Zajímavé bylo hlasovací právo v takovém JZD. To se neurčovalo podle objemu odevzdaného majetku, ale jednoduše jeden člen, jeden hlas. V praxi to vypadalo tak, že vstoupil-li do družstva (většinou nedobrovolně) velký sedlák, který měl v obci největší plochu půdy i nějvětší počet zvířat, měl stejné hlasovací právo jako ten, který do družstva přinesl malé políčko u chalupy.
Pravým smyslem zákona o JZD bylo připravit zemědělce o jejich majetek a zlomit je. Zákon byl přitom jen prvním krokem. Kdo do družstva nevstoupil dobrovolně, proti tomu komunisté vedli cílené akce. Opakované výslechy, vazba, nesmyslně vysoké povinné dodávky, zastrašování, šikana, domovní prohlídky klidně uprostřed noci. Jen v roce 1950 bylo ve vykonstruovaných procesech odsouzeno 50 tisíc zemědělců.
A protože sedláci byli vždy svobodomyslní a silní lidé, mnoho z nich nepodlehlo ani tomuto nátlaku a stále se snažili hospodařit. Nad komunisty však bohužel nemohli zvítězit. Začala zrůdná Akce Kulak. Vypadalo to tak, že komunisté poslali hlavu hospodářství ve vesnici například na deset let do vězení v lágru jen za to, že měl nové auto, že měl mlátičku na obilí a podobně. Po odsouzení majitele hospodářství přišli komunisté za jeho ženou a dětmi, které právě přišly o tatínka, s tím, že se mají během pár hodin odstěhovat na druhý konec republiky. S sebou si mohou vzít jen to nejnutnější. Po vystěhování rodina, která se absolutně ničím neprovinila, dostala navíc zákaz pobytu a návštěv v rodné obci, kde rod hospodařil několik generací.
Dnes je KSČM fakticky vládní stranou. Bolševikům takový vliv věnovali Miloš Zeman a Andrej Babiš.