Putin pochválil brazilského prezidenta za jeho mužnost. Lidé už vtipkují

Twitter

Brazilský prezident Jair Bolsonaro zářil ve středu poté, co jeho ruský protějšek Vladimir Putin v projevu ocenil jeho „mužnost“, čímž na internetu spustil záplavu vtipů o začínající „bratrské lásce“.

Putin v úterý v projevu k virtuálnímu summitu skupiny rozvíjejících se ekonomik BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika) zahrnul chválou Bolsonara a prohlásil, že krajně pravicový prezident je příkladem „odvahy“ při zvládání pandemie koronaviru.

Pavel Hofman

„Dokonce jste byl osobně nakažen touto nemocí a odolal jste v té zkoušce s velkou odvahou,“ řekl Putin o Bolsonarově červencové nemoci podle přepisu, který Bolsonaro sám zveřejnil na Facebooku.

„Vím, že ten okamžik asi nebyl jednoduchý, ale vy jste se k němu postavil jako opravdový muž a ukázal jste ty nejlepší vlastnosti mužnosti, jako je síla a síla vůle,“ dodal.

Kromě zveřejnění videa a přepisu na internetu Bolsonaro projev hrdě přednesl se skupinou příznivců před prezidentským palácem.

„Viděl někdo včerejší projev ruského prezidenta? Všiml si toho někdo?“ zeptal se.

Tato epizoda zrodila záplavu memů, které si utahovaly z ruského siláka a brazilského populisty. Na jednom například sedí za Putinem bez trička na koni nahý Bolsonaro.

Jiní vtipkovali, že Bolsonaro zjevně flirtoval s novým partnerem poté, co se „rozešel“ se svým politickým idolem, americkým prezidentem Donaldem Trumpem, který před dvěma týdny prohrál ve volbách.

Navzdory Putinově chvále odborníci na veřejné zdraví ostře kritizují, jak Bolsonaro nakládá s nemocí  covid-19, kterou se snaží bagatelizovat, přestože v Brazílii zabila více než 166 000 lidí. To je po Spojených státech druhý nejvyšší počet mrtvých na světě.

(Zdroj: Themoscowtimes.com.)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner