Petr Žantovský se rozhodl, že rozšíří informovanost národa a přišel s pozoruhodnou iniciativou.
Web Mediar.cz referuje: „Politické strany zastoupené v parlamentu by mohly každý den publikovat v servisu České tiskové kanceláře (ČTK) svá sdělení, a to bezplatně. K úvaze to na červencové schůzi Rady ČTK dal místopředseda kontrolního orgánu Petr Žantovský. Každá partaj by podle něj měla mít možnost se denně vyjádřit bez zásahu editorů zpravodajské agentury, a to v rozsahu jedné normostrany, což znamená 1 800 znaků včetně mezer. ‚Uspokojovalo by to všechny kritiky a byla by to veřejná služba,‘ míní Žantovský, který se do rady dostal coby nominant ANO.“
Že by něco uspokojilo určitý typ kritiků, o tom můžeme s úspěchem pochybovat. U některých politických subjektů je zřejmé, že je neuspokojí nic, leda by se psalo jen o nich a jen velmi hezky.
Není ani prakticky jasné, jak by nějaké zprávy zasunuté kdesi v servisu ČTK někoho obohatily. Aby to mělo nějaký dopad, muselo by se médiím přikázat, aby tyto zprávy převzaly. Stran máme ale desítky, tak by se muselo určit, které by na to měly nárok. Vzhledem k tomu, že strany už teď dostávají státní příspěvek na svou činnost, mají své weby, jejich představitelé jsou neustále v televizi, rozhlase i novinách, tak mají možnost prezentace dost velkou. Někteří lidé, třeba Tomio Okamura, se ovšem třeba veřejnoprávním médiím dost vyhýbají, tak není jasné, jestli trpí nějakou izolovaností.
Petr Žantovský se zřejmě dost nudí. Jako by mu nestačilo, že se jeho myšlenky tak často objevují na Protiproudu Petra Hájka a že je spolupořadatelem udělování obskurní Krameriovy ceny, kolem které se to hemží vykřičenými dezinformátory. Ale budiž, ať se snaží. Teď by měl ještě vymyslet, jak lidem nějak přikázat, aby ty politické výplody taky četli. Za starých časů se to řešilo povinnými referáty ve školách a na schůzích. Dnes to bude asi problém, je třeba na tom myšlenkově zapracovat.