Ruský ministr zahraničí Lavrov skončil v nemocnici. Vrchol falšování, tvrdí mluvčí ministerstva

Sergej Lavrov (Mfa.uz / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Sergej Lavrov | FOTO: Mfa.uz / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov byl v pondělí po příletu na summit skupiny velkých světových ekonomik G20, který se koná na indonéském ostrově Bali, převezen do nemocnice. Podle guvernéra ostrova Bali se ale jednalo jen o prohlídku a šéf ruské diplomacie se těší dobrému zdraví. Nepotvrdily se tak informace agentury AP, podle nichž byl Sergej Lavrov hospitalizován kvůli problémům se srdcem.

AP se odvolávala na indonéské činitele, kteří si nepřáli být jmenováni a kteří podle agentury potvrdili, že je Sergej Lavrov v nemocnici kvůli zdravotním potížím. Ruské ministerstvo zahraničí zprávu agentury AP vzápětí označilo za dezinformaci. „Tohle je pochopitelně vrchol falšování,“ napsala na sociální síť telegram mluvčí ministerstva zahraničí Marija Zacharovová.

(Týdeník FORUM)

Ruské ministerstvo zahraničí poté zveřejnilo video, na kterém se Sergej Lavrov usmívá a připravuje na summit. Agentura TASS dodala, že je ministr Lavrov v hotelu. Sám Lavrov zprávy o tom, že byl převezen do nemocnice, označil za „politickou hru“.

Guvernér indonéského ostrova Bali I Wayan Koster potvrdil, že byl ruský ministr zahraničí po příletu na Bali převezen do nemocnice Sanglah na kontrolu. Návštěva byla velmi krátká a Sergej Lavrov nemocnici opustil v dobrém zdraví, dodal guvernér.

Indonésie na summit G20 pozvala ruského prezidenta Vladimira Putina a odmítla toto pozvání stáhnout, přestože k tomu po začátku ruské invaze na Ukrajinu vyzývala řada západních zemí. Rusko na poslední chvíli oznámilo, že místo Putina bude zemi na summitu zastupovat ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články