Rusové, zastavte šílence Putina, dokud není pozdě

Ruský prezident Vladimir Putin (ČTK/ABACA/AA/ABACA)

Ruský prezident Vladimir Putin | FOTO: ČTK/ABACA/AA/ABACA

Ve středu 24. února 2022, den po oslavě velkého ruského svátku Dne obránců vlasti, který se stal pro Rusy posvátným, přivodil Vladimír Putin své zemi nenapravitelné škody. Brzy ráno bez vyhlášení války zrádně a zákeřně přepadl Ukrajinu. To samo o sobě lze srovnat pouze s útokem nacistického Německa 22. června 1941 na tehdejší Sovětský svaz.

Pod palbou ruské armády se ocitla ukrajinská města Kyjev, Charkov, Černihiv, Sumy a mnohá další. Nepředstavitelné se stalo faktem. Ukrajinští civilisté umírají a trpí. Mezi oběťmi je mnoho žen, dětí, starých lidí. To nelze ospravedlnit žádným důvodem ani právní normou. Rusko, které se na mezinárodní scéně už dlouho netěší příliš velké prestiži, nakonec zničilo vztahy nejen s Ukrajinou, ale i s ukrajinským lidem a zařadilo se mezi darebácké státy, ke kterým patří také Írán nebo Severní Korea. Rusko, které si Rusové vždy spojovali s osvobozením a hrdinstvím, je nyní spojováno s agresí, válečnými zločiny a podlostí.

()

Celý svět tuto válku odsuzuje a nespojuje ji s ruským lidem, ale výhradně s Putinem a jeho nejbližším okolím. Putin zničil vztahy s Ukrajinou, jakmile se ukrajinský lid po dvaceti letech pokusů a omylů rozhodl pro svobodu a demokracii. A na své cestě toho dosáhl hodně. Putin a jeho komplicové se však velmi báli toho, že by si Rusové mohli vzít příklad z historicky a kulturně blízkého souseda, který je s nimi úzce spjat, včetně rodinných vazeb. A Rusové také chtějí být pány své země. Chtějí skoncovat s Putinovými zlodějnami a korupcí. Vládce Kremlu nejprve rozpoutal válku proti ruskému lidu. A už tehdy byla jeho hlavní zbraní totální lež.

Nyní Putin spustil lži o hrozbě pro Rusko ze strany Ukrajiny navzdory tomu, že Rusko má jeden z největších arzenálů jaderných zbraní na světě. Putin lhal o vojenských cvičeních a o tom, že Rusko neplánuje válku. Důsledky jeho nehorázných lží vidí celý svět. Putin také spustil nehoráznou lež o pronásledování Rusů na Ukrajině. Přitom se tam nic takového neděje. Ruská armáda zasadila svoje první údery právě rusky mluvícím městům Ukrajiny. Avšak ta se hrdinně postavila na odpor svým „osvoboditelům“. Putin lže o tom, že ruská armáda nebojuje s civilisty. Ale zároveň jsou raketové útoky zaměřeny na centra měst, bytové domy, školy a školky. Ruští důstojníci a vojáci, kteří ztratili veškerý smysl pro čest, je zřejmě považují za vojenské cíle.

Putin všem lhal o mocné ruské armádě a o tom, že na Ukrajině bojují pouze vojáci pravidelných ozbrojených sil. Ve skutečnosti vidíme ustrašené mladé kluky, špatně vybavené, s prošlými dávkami a bojující na staré sovětské vojenské technice, která je už dávno vyřazena z provozu. A to i přesto, že vojenský rozpočet Ruska již přesáhl třetinu státního rozpočtu a nadále roste. Zároveň však víme o bytech šéfa Rostecu, tedy Státní korporace pro pomoc vývoji, výrobě a exportu průmyslových produktů pokročilých technologií Sergeje Chemezova v centru Moskvy za gigantickou cenu srovnatelnou s půlkou velké luxusní fregaty.

(Profimedia)

Putin ústy svých propagandistů lže veřejnosti o absenci ztrát. Počet mrtvých ruských vojáků přitom přesáhl už šest tisíc a Ukrajina byla nucena obrátit se kvůli pomoci s převozem těl zabitých Rusů do vlasti na Mezinárodní červený kříž. To znamená, že klame nejen živé, ale i mrtvé, kteří mají právo na důstojný pohřeb.

Putin jménem Rusů se svou organizovanou zločineckou skupinou vydírá NATO. Ovšem vyděrač se přepočítal a v důsledku svého jednání dosáhl opačného výsledku, když se proti němu sjednotil celý Západ. Rusko je zcela izolováno od okolního světa. Jeho ekonomika je paralyzovaná, stejně tak finance a doprava. A trpí i ruští sportovci, kteří nemohou na mezinárodní závody a zápasy. Za to všechno může Putin. Rusové budou muset za Putinovo násilnické chování zaplatit tím, že se vzdají svého obvyklého způsobu života. Navíc Rusko budete muset zaplatit i za obnovu zničené Ukrajiny.

Putin často lže o ruských zájmech, ale v nikdo praxi je nezdiskreditoval tolik jako on. Nyní pokračuje, bere životy svým krajanům, když je posílá do dobyvačné války. Ukrajinci nemají na výběr, statečně brání svoji zemi, jak by to udělali i lidé ostatních národností v případě napadení své vlasti.

Rusové však na výběr mají, mohou si zvolit mezi ctí a podlostí. Mezi touhou vydělat peníze na válce nebo záchranou svých životů, také mezi strachem a odvahou a mezi zdravým rozumem a šílenstvím, mezi zákonem a zločinem.

Putin není v současnosti jen zločinec vydávající trestné příkazy. Všechny jeho nedávné činy svědčí o tom, že je to blázen, psychicky narušený člověk. A tím, že Rusové budou plnit jeho rozkazy, podporovat jeho činy, se stanou nejen spoluviníky jeho zločinů, ale rovněž  předvedou své šílenství celému světu. Rusové, osud vlasti je ve vašich rukou. Vše nyní závisí na vás. A to zejména na Rusech, kteří jsou blízkými spolupracovníky šíleného Putina. Vzpomeňte si na historii, před jakými problémy stáli lidé, kteří byli po Stalinově boku v posledních dnech jeho života, jak chránili zemi i sebe. Vyberte si, dokud není pozdě. Zastavte válku!

Sláva Ukrajině! Hanba Putinovu Rusku!

Autor je ruský podnikatel žijící v České republice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články