Sobotní demonstrace: Hrdí chcimírové přicházejí!

(Profimedia)

FOTO: Profimedia

Šéf strany PRO a hlavní postava sobotní akce na Václavském náměstí právník Jindřich Rajchl už v prvních upoutávkách na demonstraci 11. března prohlašoval, že bída plundruje naši zem a zlá česká vláda nás táhne do válečného konfliktu. V rozhovoru pro jeden z YouTube kanálů sdělil: „Válka na Ukrajině není válkou Ukrajiny proti Rusku, ale je válkou NATO proti Rusku, NATO dodává zbraně a Ukrajinci dodávají krev.“ Rajchlův výrok tak zcela bezpečně vyjasnil, že akce chystaná pod názvem Česko proti bídě bude ve skutečnosti proruská demonstrace podporující Putinovu válku.

Moderátor se v uvedeném rozhovoru na YouTube dr. Rajchla optá: Kdo je váš volič? A Rajchl vysvětluje, že podle něj už neexistuje dělení na levici a pravici. Odvolává se přitom na Marine LePen, že prý existují jen strany globalistické, co by nejraději, aby tu všude vládli Američané, a strany vlastenecké. A že oni chtějí českou korunu, a ne aby ČR někdo ze zahraničí poroučel. Nakonec Rajchl dodá:„Na prvním místě jsou zájmy občanů naší země!“

Dále se v rozhovoru řeší, jak je na tom s Láďou Vrabelem (svolavatelem první velké protivládní demonstrace ze 3. září 2022). Dr. Rajchl vysvětlí, že on je mnohem zasloužilejší vlastenec než Vrabel. Ale že se teď musíme všichni sjednotit. Je třeba jednoty. Jen Paroubka a komunisty nechce. Sobotní demonstrace je tak Rajchlovým pokusem integrovat celý antisystém.

Blokády a stávky

V televizi XTV Rajchl 18. února vysvětluje požadavky demonstrace:„Prosperita, svoboda slova, mír.“ Poté dodá, co se stane, když tyto požadavky nebudou splněny. „Dojde třeba k nátlakovým akcím. Různé blokády, stávky.“  Moderátor: „Občanská neposlušnost?“ „Samozřejmě,“ odpoví Rajchl. A když je vláda ani poté nesplní, budou prý požadovat demisi vlády.

Nemyslí přitom Putinovu demisi, ale demisi premiéra Fialy, který nemá jak ruský útok na Ukrajinu ukončit a mír zajistit. Rajchl také vysvětluje, že u nás nechce žádné výběrové mobilizace. Jenže ona žádná neprobíhá, a pokud Putin nenapadne NATO, ani nehrozí.

Paní senátorka Hamplová

Na plakátu svolávajícím sobotní demonstraci je kromě Rajchla také senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, co na svém FB zveřejnila asi nejhrozivější poplašnou…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články