Spáchal jsem nějaký čin, nevím jaký. Babiš nechápe pokutu za dopravní přestupek

Andrej Babiš (ČTK/Pavlíček Luboš)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK/Pavlíček Luboš

Dnes jíž bývalý premiér Babiš se loni při jízdě po dálnici D1 dopustil dopravního přestupku. Za to, že se nevěnoval plně řízení, dostal pokutu 1500 korun. Webu Novinky.cz to sdělil Městský úřad v Říčanech, který o pokutě rozhodl. Babiš se brání, že ho udal řidič kamionu. Ničeho se prý nedopustil a žádného pochybení si není vědom.

„Dneska ráno jsem vzal auto a jel projet fungl novou dálnici,“ vypráví Andrej Babiš na videu natočeném 3. října loňského roku. Tedy v době, kdy byl ještě předsedou vlády. Sedí v něm za volantem, vykládá o rekonstrukci dálnice D1 a namísto toho, aby se plně věnoval řízení a sledoval provoz, nahlíží co chvíli do nějakých dokumentů.

(Týdeník FORUM)

Věcí se nejdříve zabývala policie, která si Andreje Babiše standardním postupem předvolala k podání vysvětlení. Ten jakoukoli vinu odmítl. Případ byl poté postoupen do správního řízení Městskému úřadu Říčany, který rozhodl o pokutě. „Řidiči Ing. A. B. byl udělen správní trest (konkrétně pokuta, která byla uhrazena) a věc je pravomocně ukončená,“ oznámil úřad.

„Věnoval jsem se řízení. Jel jsem pomalu, předběhlo mě asi dvacet aut. Udal mě řidič kamionu. Byl jsem na policii v Jesenici, kde jsem podával vysvětlení. Ti to poslali někam do Říčan a tamní úřad mi oznámil, že jsem spáchal nějaký čin, nevím jaký. Dostal jsem pokutu asi 1500, kterou jsem samozřejmě zaplatil,“ řekl Andrej Babiš Novinkám. Video, které spáchání přestupku dokazuje, přitom jeho marketingový tým sám umístil na sociální sítě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]