Putinovi kolaboranti se těší, jak se Amerika rozpadne. To si počkají

Ilustrační foto. (Pixabay/alexAntropov86)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/alexAntropov86

Proruský dezinformační web Aeronet věští, jak Američany čeká občanská válka. Pak se Spojené státy rozpadnou a jejich neomarxistická část se připojí k socialistické Kanadě. Je to hloupost, takže se to bude líbit.

Aeronet v článku z 8. března cituje z ruského propagandistického videa. Co jsme se dozvěděli?

„Bývalý šéf izraelské tajné služby Nativ Jakov Kedmi v pořadu Solovjev Live prohlásil, že USA v příštích dekádách čeká občanská válka v důsledku štěpení společnosti na dvě části, na levicové ultraliberály a na pravicové neokonzervativce, mezi kterými je tak obrovská nenávist, že když v prezidentských volbách v listopadu 2024 vyhraje kandidát druhé strany, tak polovina Američanů se s tím nesmíří a budou volby považovat za nelegitimní,“ tvrdí autor.

Marek Wollner (Pavel Hofman / FORUM 24)

„Po zfalšovaných volbách v roce 2020 se tomu už ani nelze divit. Americké volby jsou parodií na volby a rozpad americké unie povede k tomu, že část amerických států pod liberály se připojí k socialistické Kanadě, která se drtivě liberalizuje a proměňuje na neomarxistickou zemi se všemi projevy ultraliberalismu, které k tomu patří, jako je umlčování opozice, střelba do protestujících řidičů kamionů atd.,“ pokračuje „Vedoucí kolotoče“, jak si šéf Aeronetu říká.

Tady bude dobře hned trochu upřesnit, kdo je Jakov Kedmi. Tento člověk se narodil 5. března 1947 v Moskvě a byl znám jako Jaša Kazakov. Počátkem roku 1967 požádal na izraelském velvyslanectví v Moskvě o vystěhování do Izraele. Izraelští diplomaté ho zpočátku odmítli, protože měli podezření, že je agentem KGB. Pak ale žadatel izraelské úřady přesvědčil a do Izraele se vystěhoval. Nebyl šéfem „izraelské tajné služby“. Nativ je izraelská vládní styčná organizace, která udržovala styky s Židy ve východní Evropě. Kedmi v ní byl šéfem v letech 1992 až 1999.

V 21. století se Kedmi stal lektorem geopolitiky a od roku 2014 také vystupoval v různých ruských televizních pořadech a zastával proruská stanoviska. V listopadu 2016 Kedmi obhajoval diktátora Josifa Stalina v pořadu Večer s Vladimirem Solovjovem a označil ho za „posledního státníka, který se staral o svou zemi“. Tím je odbornost tohoto muže dostatečně objasněna.

Vladimir Putin (Úřad ruského prezidenta, se souhlasem)

Ale zpět k tomu, co tvrdí Aeronet. Píší se tam obvyklé věci o Majdanu a převratu na Ukrajině, a že „právě Ukrajina jako předsíň Ruské federace je roznětkou III. sv. války, která právě začala na Ukrajině, ale zatím v nepřímé formě proxy války mezi kolektivním Západem a Ruskem“. Národy zemí Evropy jsou prý rozštěpené a část populace chce mír v Evropě a spolupráci s Ruskem a druhá část chce „přesný opak, válku s Ruskem a jeho porážku a následný rozpad do menších států“.

Pak to autor aktualizuje na naše prostředí. „Toto štěpení vidíme i v ČR a na Slovensku, kde se vlády v rolích demokraturních junt staví do rolí válečných štváčů a chystají mobilizace pro své občany. Proti nim stojí obyčejní lidé ve hnutích vnitřního odporu, která se v blízké době transformují do politických hnutí. Pád americké moci v Evropě přijde zezdola v důsledku vysokých ztrát ukrajinské armády na Ukrajině. Ochota jít do války proti Rusku klesne v následujících měsících na hodnotu blízkou nule, a to i mezi politiky,“ tvrdí dezinformační hlásná trouba. Politici ale stejně budou chtít „zatáhnout Evropu do války skrze vyhlášení válečných stavů“, kterými budou chtít vlády „donutit obyvatelstvo k válečnému úsilí“.

Je jasné, že z ruské propagandy se dozvíme všechno možné kromě pravdy. Původci jednak chtějí, abychom si něco mysleli, a kromě toho vyjadřují své tužby, jak by všechno mělo vypadat. Když hovoří o rozpadu Spojených států, je to zjevně jejich ohromný sen, stejně jako ideální cíl, kterého by chtěli dosáhnout. V trumpovských kruzích bylo slyšet, že by se Spojené státy mohly rozdělit, takže by zase vznikla jakási jižanská Konfederace, kde by bylo možné uskutečňovat ty nejskvělejší trumpovské ideje.

Vladimir Putin (ČTK)

Není náhoda, že lidé tohoto typu jsou přesně ti, kteří volají po míru, pochybují o účinnosti protiruských sankcí a nelíbí se jim dodávky zbraní, které potřebuje Ukrajina pro svou obranu. Plány jsou to natolik šílené, že je sotva někdo bere vážně, ovšem nikoho kdysi také nenapadlo, že by se bizarní postava jako Donald Trump mohla stát americkým prezidentem. Ohromné množství lidí už se povedlo přesvědčit o tom, že poslední prezidentské volby byly zfalšované, a trvá na tom sám Donald Trump, který v těchto volbách prohrál. Ještě nedávno by někomu připadalo neuvěřitelné, že přepadení Kapitolu zfanatizovaným davem by někdo mohl popírat jako skutečnou událost. S tím se ovšem právě v těchto dnech začalo a používají se k tomu záběry z videí, kde se demonstranti pokojně procházejí Kapitolem jako spořádaní turisté. Šíří to Rusku zcela zaprodaný televizní moderátor Tucker Carlson a podílí se na tom i Elon Musk. Musk to dělá stejným způsobem, jak to u nás známe třeba z covidových dob. On jen přináší jiné pohledy a nechce nikoho cenzurovat.

V Evropě by Moskva nejradši viděla rozpad Evropské unie, protože to ale není na pořadu dne, bylo by aspoň dobré, kdyby se státy Unie co nejvíc hádaly mezi sebou a sem tam někdo vystoupil. Do toho posledního se po zkušenostech s brexitem, který Britům kromě problémů nic nepřinesl, nikomu hned tak nechce. To ale nevadí, hlavně že bude ve společnosti toxická atmosféra.

Které politické subjekty v tomto druhu propagandy u nás jedou, je celkem jasné. Už toho moc neskrývají a dělá to to dojem, že někteří lidé vsadili všechno na jednu kartu. Co budou chudáci dělat, až jim to nevyjde, to bude zajímavé sledovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články