Trest pro poslance Volného a Bojka. Ve sněmovně zřejmě skončí za plexisklem

Exposlanec Lubomír Volný (ČTK/Krumphanzl Michal)

Exposlanec Lubomír Volný | FOTO: ČTK/Krumphanzl Michal

Předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) nevyloučil, že by nezařazení poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko při jednání seděli za plexisklem. Podle něj je to jedno z řešení, jak předejít možným sporům. Dvojici poslanců musela v úterý z jednacího sálu vyvést policejní ochranka poté, co si odmítli nasadit roušku nebo respirátor. 

Po úterním incidentu ve sněmovně požádal šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura o svolání mimořádného zasedání všech klubů. Myslím, že těm inkriminovaným kolegům jde jenom o to, aby dostali publicitu, a jediné, co můžeme udělat, abychom tím netrpěli my všichni ostatní, že přijmeme taková opatření, aby ta možnost publicity byla co nejnižší,“ navrhl Stanjura.

FORUM 24 (archiv)

Šéf dolní komory později novinářům naznačil možné řešení. Jednací řád počítá s nějakými základními pravidly slušného chování a nějaké sebereflexe, takže je to snadno zneužitelné. Nejsme tady na takové případy zařízení,“ řekl Vondráček.

Nevyloučil, že jednou z variant by mohlo být, že by poslanci Volný a Bojko seděli za plexisklem. „Musíme přijmout nějaké technické řešení, je to historický sál, ty lavice mají nějaký tvar, to není zas tak jednoduché něco vymyslet,“ poznamenal.

Situace ve sněmovně se v úterý vyostřila poté, co nezařazení poslanci Lubomír Volný a Marián Bojko dorazili na jednání poslanecké sněmovny bez roušek. Předseda Vondráček nejprve oba zákonodárce vyzval, aby si nasadili roušku nebo respirátor.

Když jeho slova ignorovali, po napomenutí je vykázal z jednacího sálu. Ani tuto výzvu ale neuposlechli a šéf dolní komory proto přerušil jednání. Poslanci byli po několika minutých vyvedeni policejní ochrankou z jednacího sálu. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]