Ukrajinská armáda zahájila protiútok v Chersonské oblasti. Na několika místech se jí podařilo prolomit obrannou linii

Ilustrační foto (Ministry of Defense of Ukraine / Wikimedia Commons / cc-by-sa-2.0)

Ilustrační foto | FOTO: Ministry of Defense of Ukraine / Wikimedia Commons / cc-by-sa-2.0

Ukrajinská armáda zahájila protiofenzivu na jihu země, informuje na twitteru web Tpyxa.net. V některých místech Chersonské oblasti se jí podle jiných ukrajinských médií podařilo prolomit první linii ruské obrany. Podle neověřených informací se Ukrajincům podařilo osvobodit některé obce. 

“Ukrajinské ozbrojené síly zahájily na mnoha směrech ofenzivu na jihu Ukrajiny,” citoval deník Ukrajinska pravda mluvčí ukrajinské armády Nataliji Humenjukovou. Podle ní se 109. pluk Doněcké lidové republiky musel stáhnout ze svých pozic a ruský elitní výsadek, který je podporoval, uprchl z bojiště.

(Týdeník FORUM)

Operační skupina také zveřejnila video, na kterém si ruský voják stěžuje, že ukrajinské síly prolomily první obrannou linii v Chersonské oblasti.

V Chersonské oblasti rovněž už prakticky neexistují žádné velké mosty, které by Rusové mohli používat k přemisťování techniky. Díky účinnému použití raketových systémů HIMARS byly zničeny ukrajinskou armádou.

Podle satelitních snímků z 27. srpna ruské síly budují obojživelný pontonový most ve městě Cherson poblíž silničního mostu Antonivka, který byl dříve poškozen ukrajinskými údery.

Vedení ukrajinské armády zmiňovalo zahájení ofenzivy na jihu země od června. V polovině července prezident Volodymyr Zelenskyj nařídil armádě dobýt tuto část Ukrajiny zpět. Ofenzivě předcházely týdny vytrvalého ostřelování skladišť zbraní a dalších ruských logistických cílů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články