Vilém Besser: Spravedlivý Andrej Babiš – ochránce pracujících

Eric Drooker

Ministr financí pošle do OKD 700 milionů a pomůže tak odcházejícím horníkům v těžkých dobách. Andrej Babiš nebude číšníkům danit dýška a tím je ochrání před hledáním nové práce. Vicepremiér a jeho úřad snižují státní dluh a občanům se může lépe dýchat. Babišův mediální obraz funguje na část Čechů perfektně. Kde nepomůže kobliha, přichází na řadu masáž přes deníky, které miliardář vlastní, popřípadě přes spřátelená média. Je ovšem nutné si uvědomit, že velebení svého šéfa mají novináři v MF DNES a Lidových novinách v popisu práce. Rozhodně se tak nejedná o seriózní žurnalistiku, nýbrž o propagandistickou agitku.

Každý, kdo se zamyslí nad okázalými prohlášeními o průlomových skutcích Andreje Babiše, musí se při nejmenším pousmát. Všemi kroky, které totiž ministr financí nyní podniká, popírá sám sebe a svá arogantní prohlášení na adresu různých skupin občanů. Je přeci na hlavu postavené, aby byl Babiš prezentován jako ministr, který vyřešil hornický problém na Ostravsku nebo vydupal pro personál v gastronomii spropitné. Byl to totiž právě Babiš, kdo hlásal, že OKD má vyřešit Zdeněk Bakala a návrh na zdanění dýšek je součástí elektronické evidence tržeb, tedy vysněného šmírovacího nástroje šéfa státní kasy. Nehledě na to, že pro paní Lorencovou z ANO, tedy Babišova hnutí, jsou číšníci sponzory organizovaného zločinu, který ze svého všimného dotují.

Babiš najednou ruší to, co sám navrhl. Před volbami dobrý tah, který má voliče přesvědčit, že je to právě ministr financí, kdo v této zemi řeší problémy. Optikou médií, která Babiš nějakým způsobem ovládá, je to přeci on, kdo svým kolegům rozdával peníze pro jejich rezorty a tím zařídil, aby se učitelé měli lépe a umožnil i řešení řady dalších trablů. Realita je však zcela odlišná a všechny tyto výkřiky o dobrotivosti vicepremiéra jsou pouhou součástí předvolební kampaně. EET dopadne na malé a drobné živnostníky vší svou vahou už v prosinci a pak se teprve ukáže, jak „dobře“ to velkopodnikatel z ministerstva financí myslel. Stejně tak museli ministři o příspěvek z rozpočtu škemrat a ne, že dostali automaticky finance, které potřebovali. I když je pravda, že ti, kteří zastupují hnutí ANO, měli vyjednávací pozici od začátku ulehčenou.

Je třeba si uvědomit, že nejdůležitějším Babišovým zájmem je jeho vlastní prospěch a výdělečnost jeho firem. Poté následuje dlouhé prázdno a pak možná plnění jakýchsi slibů a populistických výkřiků, kterými zásobuje občany České republiky. Chvalozpěvy nejsou na místě. Babiš nikomu nepomáhá, jen zametá pod koberec své dřívější politické přešlapy, které by se mu do voleb velmi nehodily. A s podporou části médií mu to jde až neskutečně snadno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner