Každý, kdo někdy něco stavěl, to zná. Stohy papírů, hromada úředníků, samá stanoviska, kličkování, aby stavba zapadla do příslušných předpisů. A co teprve, kdyz jde o stavbu v chráněné krajinné oblasti. Každého stavebníka potom napadá, jaké by to asi bylo, kdyby si mohl postavit na svém pozemku cokoliv by chtěl. Třeba sjezdovku a vykopat rybník na vodu pro sněhová děla. Že je to nemožné? Jak pro koho. Kancléř prezidenta bez prověrky ukazuje, že on může vše.
Ve svých Osvětimanech si vykopal rybník, nasbíranou vodu čerpá do sněhových děl, která zasněžují jeho sjezdovku. Podle Práva rybník vybudoval už před třinácti lety. Za tu dobu mu přislušné úřady nic neudělaly, žádné odstranění stavby ani žádné pokuty. Starostovi Osvětiman černá díra v zemi nevadí. Mimochodem, pan starosta je Mynářův přítel ze strany SPO – Zemanovci. Ale to je jen náhoda.
Vratislav Mynář dlouhodobě ukazuje, že si bude dělat, co chce. Jde například o kampaň Miloše Zemana před volbami. Byla plná podpásovek na Jiřího Drahoše a především byla financovaná z neznámých zdrojů, podle některých informací z Ruska.O kampaň a tok peněz se staral Mynář.
Otázky budí také jeho podnikání a zázračné zbohatnutí, dotace, nebo podivně levný nákup nemovitosti kousek od Pražského hradu.
Doslova neuvěřitelná je pak samotná jeho existence na Pražském hradě. Po celpou dobu, co tam se Zemanem je, nemá bezpečnostní prověrku. Nemá ji z toho důvodu, že mu ji tajné služby neudělily. Ani přes nátlak. Mynář, který je nejblíže prezidentovi, je u důležitých jednání, tak nesplňuje základní předpoklad pro svůj pobyt na Hradě. Podle tajných služeb je bezpečnostním rizikem pro republiku, když mu prověrku neudělily.
Rybník, je proti tomu drobnost, která jen potvrzuje, jak to Mynář má s dodržováním pravidel.